Neděle 25. říjen 2020
Svátek slaví Beáta, zítra Erik
Polojasno 14°C

„Šikovná“ účetní z hotelu na Lipně: Podle policie zpronevěřila přes 4 miliony!

Ilustrační foto  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
21. září 2020
09:21

Účetní z Českokrumlovska stíhá policie. Podle ní si měla díky přístupu k bankovnímu účtu jednoho místního hotelu přijít na více než 4 miliony korun.

Policie obvinila ze zpronevěry účetní hotelového komplexu u lipenské přehrady na Českokrumlovsku. Podle kriminalistů zneužila pro vlastní účely přes čtyři miliony korun, za což jí v případě prokázání viny hrozí až osmileté vězení. Policie o případu informovala na svém webu.

Podle kriminalistů žena v letech 2013 až 2017 tajila hotelu některé příjmy a převáděla je na vlastní účet. „Využila skutečnosti, že jako účetní měla dispoziční oprávnění k bankovním účtům hotelu i finanční hotovosti v pokladně,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

„Zřídila pro hotel takzvaný technický účet, který však obsluhovala jako svůj účet soukromý. Hotelu tajila některé příjmy, ty nezaúčtovávala a převáděla na technický účet. Z něho pak na své soukromé účty,“ uvedl mluvčí s tím, že za popsané jednání hrozí v případě odsouzení ženě trest od dvou do osmi let. 

vrsrvrsr ( 21. září 2020 12:16 )

Jak je možné, že na to nepřišli, že jim ty peníze nechyběly???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud