Ženu se třemi dětmi zachránili po 34 dnech v pralese: Byly zesláblé a vyhladovělé

Záchrana přišla na poslední chvíli (ilustrační foto).  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
28. ledna 2020
21:39

Díky členům domorodého peruánského kmene Secoyů se po 34 dnech podařilo najít pohřešovanou Kolumbijku, která se ztratila v pralese na pomezí Peru a Kolumbie i se svými třemi dcerami. Zcela zesláblé, dehydratované a podvyživené je poté transportoval vrtulník kolumbijské armády na základnu Puerto Leguízamo, kde se shledaly s otcem rodiny. Informoval o tom server BBC.

Čtyřicetiletá Kolumbijka v pralese ztratila orientaci, když se vracela z návštěvy příbuzných v odlehlé oblasti poblíž kolumbijsko-peruánských hranic. Měla v tu chvíli s sebou své tři dcery ve věku 14, 12 a 10 let. Byla domluvená s manželem, který měl na rodinu čekat na konkrétním místě, aby ji doprovodil domů. Žena ale na místo nedorazila a muž poté zalarmoval policii, která vyhlásila pátrání.

Matka s dětmi bloudila v oblasti kolem řeky Putumayo celkem 34 dní, než narazila na příslušníky indiánského kmene Secoya. Ti uvědomili peruánské námořnictvo a to pak předalo zprávu kolumbijským úřadům.

Ze záběrů kolumbijské televize Caracol je patrné, že matka s dcerami byly po více než měsíci putování naprosto vyčerpané, a z vrtulníku je museli vynést na lehátkách. Jejich těla byla pokrytá štípanci a oděrkami. „Kdybychom se každých 30 minut nenapily, omdlely bychom... Musely jsme pořád zastavovat a děvčata už nemohla chodit,“ řekla žena.

Rodina přežila v džungli jen díky pojídání bobulí, rostlin a semen. Vojáci všechny čtyři převezli do nemocnice, kde budou lékaři zkoumat, zda se nenakazily některou z chorob přenášenou moskyty, jako je malárie nebo žlutá zimnice.

mislivec ( 28. ledna 2020 22:42 )

34 let bych bral, 34 dnů vydrží každej na to neni nic hrdinskýho.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud