Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Drama na Vysočině: Zloději stříleli po myslivci! Zásahovka je honila hodiny

Autor: Hynek Zdeněk, Jiří Čada - 
13. prosince 2019
12:19

Byli nebezpeční, ozbrojení a ujížděli. Policie dokonce ve čtvrtek odpoledne vydala naléhavou výzvu veřejnosti o pátrání po vozidle a nebezpečných pachatelích. Prchající trojice zločinců měla vykrást garáž a hájenku na Žďársku. Do pronásledování se dal okradený myslivec, pachatelé po něm stříleli! Zloděje zadržela po několika hodinách zásahová jednotka.

Drama začalo ve čtvrtek kolem půl třetí odpoledne. Trojice zlodějů vykradla na Žďársku garáž a z nedaleké hájenky ukradla i pár zbraní. „Když je přistihl majitel, nasedli do Fordu Focus a začali mu ujíždět. Muž se vydal hned za nimi,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Házeli věci na myslivce

Zločinci házeli myslivci do cesty různé kradené věci, dokonce i kompresor. Pak začali střílet a pronásledovateli ujeli. To už po zločincích pátrali policisté dvou krajů. O půldruhé hodiny později našli u jednoho domu na Žďársku odstavený ford, scházely na něm registrační značky.

Na místo byli povoláni členové zásahové jednotky Jihomoravského kraje. V domě zadrželi dva muže a důkladně prohledali dům. Brzy se podařilo zadržet i třetího pachatele. Případem se nyní zabývají kriminalisté z Třebíče, kteří zjišťují, zda muži nemají na svědomí i další trestnou činnost,“ dodala Čírtková.

Místa, kde ke krádeži a k zadržení nebezpečných zločinců došlo, policie zatím neupřesnila.

VIDEO: Tihle zloději se snažili uprchnout v autě ze stavebnin v Ostravě. Pracovníkům prodejny ale neujeli.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání