Drama na Vysočině: Zloději stříleli po myslivci! Zásahovka je honila hodiny

Autor: Hynek Zdeněk, Jiří Čada - 
13. prosince 2019
12:19

Byli nebezpeční, ozbrojení a ujížděli. Policie dokonce ve čtvrtek odpoledne vydala naléhavou výzvu veřejnosti o pátrání po vozidle a nebezpečných pachatelích. Prchající trojice zločinců měla vykrást garáž a hájenku na Žďársku. Do pronásledování se dal okradený myslivec, pachatelé po něm stříleli! Zloděje zadržela po několika hodinách zásahová jednotka.

Drama začalo ve čtvrtek kolem půl třetí odpoledne. Trojice zlodějů vykradla na Žďársku garáž a z nedaleké hájenky ukradla i pár zbraní. „Když je přistihl majitel, nasedli do Fordu Focus a začali mu ujíždět. Muž se vydal hned za nimi,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Házeli věci na myslivce

Zločinci házeli myslivci do cesty různé kradené věci, dokonce i kompresor. Pak začali střílet a pronásledovateli ujeli. To už po zločincích pátrali policisté dvou krajů. O půldruhé hodiny později našli u jednoho domu na Žďársku odstavený ford, scházely na něm registrační značky.

Na místo byli povoláni členové zásahové jednotky Jihomoravského kraje. V domě zadrželi dva muže a důkladně prohledali dům. Brzy se podařilo zadržet i třetího pachatele. Případem se nyní zabývají kriminalisté z Třebíče, kteří zjišťují, zda muži nemají na svědomí i další trestnou činnost,“ dodala Čírtková.

Místa, kde ke krádeži a k zadržení nebezpečných zločinců došlo, policie zatím neupřesnila.

VIDEO: Tihle zloději se snažili uprchnout v autě ze stavebnin v Ostravě. Pracovníkům prodejny ale neujeli.

Video  To se jen tak nevidí! Zloději prchali ze stavebnin: Skladníci ujíždějícímu autu přehradili cestu »ještěrkami«.  - DEK Stavebniny

Hnuep ( 17. prosince 2019 10:02 )

Tak myslivec věc nahlásil o půl třetí, za hodinu a půl našli auto pachatelů. To je ve 4 hodiny. Nevím, možná se pletu a nerad bych ukřivdil, ale ještě v pět nebo šest hodin mohly být akce físluu na silnicích. TO jako kdo zaplati, v takovém případě, toto "cvičení?" Proč, pokud to tak je, byly blokovaní lidé na silnicích před Vánocema?? žlutýma vestama se samopalama??

Pokud jsem dál četl na jiných místech, z nedovoleného ozbrojování obvinění nebyli , tedy jak je to s ukradenými zbraněmi? Nebo stříleli z plynovky a za zlodějnu a plynovku šli do vazby? To jako fakt??

zdenekksevratil ( 13. prosince 2019 18:12 )

Tohle je jen začátek

gurke ( 13. prosince 2019 13:46 )

V ČR je fakt veselo

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud