Opilý mladík (17) bez řidičáku srazil na chodníku na Berounsku tři lidi: Hrozí mu dva roky za mřížemi

Autor: ČTK - 
10. června 2019
16:01

Nezletilému mladíkovi (17) bez řidičského průkazu, který v noci na neděli pod vlivem alkoholu srazil v Králově Dvoře tři lidi, hrozí až dva roky vězení. Zatím nebyl obviněn. Policisté ho dnes vyslechli, vyšetřován je na svobodě.

Policisté u nehody zasahovali hodinu po půlnoci. Mladík narozený v roce 2002 doma podle policie ukradl osobní vůz a při jízdě nezvládl řízení a vyjel na chodník, po němž šli muž a dvě ženy. Záchranáři je s vážnými zraněními převezli do pražských nemocnic.

Řidič podle policistů nadýchal 1,6 promile. Mladík je podle policejní mluvčí Michaely Richterové podezřelý z neoprávněného užívání cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Kdyby byl trestně odpovědný, hrozilo by mu šest měsíců až čtyři roky. Protože je mladistvý, tak se trest snižuje na půlku,“ uvedla mluvčí. Dodala, že vyšetřovatelé budou nyní čekat na znalecké posudky.

okluznifranta ( 10. června 2019 18:02 )

K čemu se budou znalci vyjadřovat a kolik si za to naúč­tují?­??????­??????­??? Zeptejte se mě a já vám zadara povím, že mladý hovado jelo vožralý a bohužel nemůže jít regulérně do lochu, tak ať táhne aspoň do pasťáku toho nejhrubšího ražení, aby procitnul...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud