Vyhořelá farma Apolenka volá o pomoc: Shořelo seno na celou zimu. Je to obrovský problém

Autor: ČTK, DH - 
27. listopadu 2018
16:00

V pondělí časně ráno vzplála stodola neziskové farmy Apolenka v obci Spojil na Pardubicku. Na místě došlo i k útěku několika koní, kteří se polekali ohně a prorazili ohradu. Požár se stále dohašuje, a pokud vše půjde podle plánu, ještě dnes sutiny stavby prohledá policejní pes vycvičený na hledání hořlavých látek. Zaměstnanci farmy mezitím volají o pomoc. Přišli o veškeré zásoby sena a koně není čím krmit.

„Vyšetřovatel termokamerou zjistí, jaká je teplota. Pokud bude přijatelná, bude povolán pes na vyhledávání hořlavých kapalin, aby byl vyloučen úmysl," řekla Vendula Horáková, mluvčí hasičů.

Farma, která začala hořet v pondělí nad ránem, vlastní na čtyřicet koní, věnuje se hiporehabilitaci a dělá třeba i vlastní výrobky z mléka. Shořel seník, ale hasiči jsou toho názoru, že se přilehlá budova nejspíš bude muset strhnout také. Spolek prozatím sečetl škody na 2,5 milionu korun. Největší ránou se momentálně zdá být ztráta sena na celou zimu.

„Přišli jsme o seník a zásoby sena pro zvířata na celou zimu, což je zvláště v letošním roce vzhledem k jeho nedostatku obrovský problém,“ uvedla na svém facebookovém účtu farma s tím, že nyní ocení jakoukoli podporu, ať už by se jednalo o seno jako takové nebo o finanční příspěvek k jeho pořízení.

U příspěvku je nyní umístěno i číslo účtu, na které mohou lidé přispívat, a telefonní číslo v případě, že by rádi osobně provozovatelům pomohli. Někteří ale už pomáhají.

„Rychlá pomoc je nejlepší pomoc. Se dvěma partnery jsme hned v pondělí zaslali balíky sena, aby přežili aspoň první týden s krmivem. Bylo to deset balíků po 300 kilech," řekl ČTK ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

agfor ( 27. listopadu 2018 17:45 )

Stačí, když zametou chodníky kolem ministerstev, parlamentu a senátu a budou mít sena vysypaného z hlav úředníků dost.

bea.christ...@... ( 27. listopadu 2018 16:57 )

Doporučuji, nejlepší způsob, jak zhubnout > > > www.Takeslim.com

jonn ( 27. listopadu 2018 16:18 )

Mít ve firmě blbca kterej to to nacpe na jedno místo no to je hrůza.No a teď budou škemrat .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud