Oběšence poznali po třech letech, s identifikací pomohla policii jeho podobizna

Autor: shp - 
9. 11. 2018
20:30

Dlouhé tři roky se snažili policisté zjistit totožnost muže, který se oběsil u Pohořelic na Zlínsku. Až nyní se jim ho po zveřejnění kresby jeho pravděpodobné podoby podařilo identifikovat. Strážci zákona totiž dostali tip, který je přivedl k příbuznému oběšence. Záhadě je tak konečně konec.

„Zveřejnili jsme oblečení a předměty, které měl u sebe, komunikovali jsme se starosty blízkých i vzdálenějších obcí, následně jsme kontaktovali okolní státy a porovnávali osoby pohřešované v zahraničí s mužem nalezeným na Zlínsku. Jednotlivé podněty od veřejnosti jsme důkladně prověřovali, avšak s negativním výsledkem,“ popsala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková webu idnes.cz, jak vyšetřování zpočátku probíhalo. Mrtvola muže byla objevena v srpnu 2015.

Poté, co vyčerpali veškeré dostupné možnosti při pátrání, požádali pracovníky Kriminalistického ústavu v Praze o vypracování kresby, jak by dotyčný mohl vypadat. Tento postup konečně přinesl výsledky. „A tentokrát, tři roky od nálezu těla, se jeden z poznatků ukázal jako správná cesta. Na linku 158 zavolala žena, která uvedla, že podle věcí a podobizny by se mohlo jednat o muže z Českých Budějovic, kterého delší dobu nepotkala,“ dodala Kozumplíková. Policistům se pak podařilo najít příbuzného sebevraha.

Důkladnou analýzou a získáváním dalších indicií se policistům podařilo zjistit, že mrtvý muž měl syna, který žije v obci u Napajedel a o svém otci neměl žádné zprávy. Po porovnání DNA obou rodinných příslušníků s DNA mrtvého muže se předtucha stala jistotou,“ uzavřela mluvčí. Vyšetřování odhalilo, že mrtvý muž se v Pohořelicích před více než 50 lety narodil a několik let tu žil. Později žil na různých místech po Česku a nakonec se rozhodl vrátit do rodné obce, kde se rozhodl sám zemřít. Proč, to není jasné.

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud