Ničivý požár v Jaroměři: Skladovací hala lehla popelem, škoda je 1,2 milionu korun

Autor: ČTK - 
6. listopadu 2018
06:42

V Jaroměři-Josefově na Náchodsku shořela v pondělí večer plechová hala s uskladněným stavebním materiálem. Požár, který budovu zcela zničil, způsobil podle předběžných odhadů škodu 1,2 milionu korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn, informovala mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

K požáru volně stojící skladovací haly v Josefově vyjeli hasiči kolem 18:15. Objekt o rozměrech přibližně 30krát 15 metrů byl žárem natolik poškozen, že se jeho konstrukce zhroutila. Zásah komplikoval fakt, že hasiči museli po celou dobu pracovat v dýchací technice.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu krátce před 19:00. „Oheň nebyl prozatím kompletně zlikvidován, část materiálů dohořívá pod dohledem místní jednotky dobrovolných hasičů,“ uvedla Götzová.

Podle předběžných odhadů napáchaly plameny škodu 1,2 milionu korun. Kromě budovy samotné požár zničil také uskladněný stavební materiál a vybavení haly.

Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování. „Vyšetřovatelé se na místo události vrátí zítra (v úterý), až bude požářiště vychladlé,“ dodala Götzová. Zatím podle ní nebyla vyloučena žádná z možných příčin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud