Hledaného Ukrajince zadrželi po 14 letech! Je podezřelý z násilí v Česku

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
29. října 2018
22:05

Slovenská cizinecká policie zadržela Ukrajince podezřelého z násilné trestné činnosti. Muž nyní ve vazbě čeká na převoz do České republiky, která se o jeho vydání k trestnímu stíhání přihlásila. Podle slovenských webů o tom informovala mluvčí policejního prezídia Denisa Baloghová.

Mluvčí uvedla, že Ukrajinec začátkem minulého týdne přišel na policii v Bratislavě a nahlásil ztrátu pasu. Kvůli podezření z nelegálního pobytu byl případ předán cizinecké policii, která při ověřování totožnosti podezřelého využila databázi otisků prstů. Tím zjistila, že jde o člověka hledaného Interpolem, který o sobě neuvedl pravdivé informace.

"Skutečnou identitu skrýval záměrně, protože je hledaný za násilnou trestnou činnost Interpolem od roku 2004. Žádost o jeho zadržení uplatnila Česká republika, která vydala i mezinárodní zatykač a od roku 2007 po uvedené osobě pátrá i prostřednictvím Schengenského informačního systému. V současnosti je cizinec ve vazbě a čeká na extradici do ČR," sdělila Baloghová.

V souvislosti s jakou konkrétní násilnou trestnou činností zadrženého Ukrajince Česko žádá jeho extradici, zprávy neupřesňují.

 

Antonin Blaha ( 30. října 2018 06:56 )

 Ukrajinska a cela vychodni svoloc by se vubec mela velice rychle vratit odkud prisla,jejich neucta k lidskemu zivotu je az zarazejici😦💩

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud