Bratr ho postřelil reálnou zbraní na airsoftu: Muž je stále v nemocnici. Jeho partu už na akcích nechtějí!

Autor: dce - 
15. října 2018
09:54

Minulý týden si skupina nadšenců chtěla užít airsoftovou přestřelku ve velkém stylu, místo toho ale jeden z nich skončil postřelený v nemocnici a jeho parta je teď na všech akcích nežádoucí. A to kvůli prapodivné nehodě - jeden ze střelců ztratil na place reálnou zbraň, jiný muž (25) ji zvedl a aniž by se podíval, co je to za pistoli, vystřelil z ní po svém bratrovi (30).

Výstřel z reálné zbraně ukončil minulou sobotu airsoftový battle v areálu Mýtka u Milovic na Nymbursku. „Podle prvotních informací jeden z hráčů ztratil při hře skutečnou zbraň. 25letý muž ji sebral a v domnění, že se jedná o airsoftovou pistoli, dalšího postřelil,“ popsala pro Blesk.cz policejní mluvčí Petra Potočná. Postřelit měl svého třicetiletého bratra. Akce se navíc měli účastnit policisté a jednomu z nich měla pistole patřit. Tuto informaci ale policie odmítla komentovat. Oznámili pouze, že šlo o legálně drženou zbraň.

Začal boj s časem, muž byl totiž střelen do hrudníku. Svědci incidentu poskytli muži první pomoc, později se o něj postarala záchranka a byl vrtulníkem dopraven do nemocnice. "Kluk je stále v nemocnici. Prodělal operaci hned po příletu. Opět, nemohu vám k tomu bohužel víc říct," napsal na Facebooku jeden z organizátorů akcí Honza, který již dřív informoval, že stav muže je stabilizovaný.

V příspěvku ovšem řeší i další nepříjemnou věc. Parta příznivců airsoftu je na akcích už nežádoucí... "Díky incidentu nás nechtějí na Mýťku. Přišli jsme o oblíbený a velký prostor. Co se dá dělat," píše Honza. Podobně přišli i o několik dalších prostorů a nezúčastní se ani naplánovaných akcí.

Honza teď objíždí a vytipovává nové prostory, kde by se mohli příznivci zbraní vyřádit. Přátelé a známí ho za to v komentářích obdivují a podporují ho, ale neodpustí si ani komentáře na adresu mladíka, který střílel z nalezené zbraně i na adresu majitele, který ji na place ztratil.

"Tohle vše kvůli jednomu debilovi, co musel nosit ostrou pistolku, aby se cejtil. Obdivuju tvé nasazení, navzdory tomu, co se stalo," píše Zdeněk. "Tohle všechno kvůli jednomu debilovi, co zvedne neznámou zbraň ze země a hned střílí...," oponuje mu Lukáš.

Video  V Milovicích došlo k tragédii - při airsoftové bitvě postřelil bratr druhého pravou zbraní.  - Aktu.cz

majojo ( 15. října 2018 11:15 )

A není vůbec debilní zábava střílet po sobě?

simeone ( 15. října 2018 10:50 )

Výmluvy a plané bláboly. Vinen je střelec, ta "omáčka" okolo je k ničemu.Je pravda, že dnes se obtížně pozná co je co.

ollina ( 15. října 2018 10:10 )

Podivná zábava

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud