Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno -4°C

Policie bude používat hrnky s Hitlerem a hákovými kříži: Zabavila je prodejci na Moravě, teď poslouží pro výuku o extremismu

Policie bude používat hrnky s Hitlerem: Zabavila je prodejci na Moravě, teď poslouží pro výuku o extremismu.
Policie bude používat hrnky s Hitlerem: Zabavila je prodejci na Moravě, teď poslouží pro výuku o extremismu.  (Autor: ÚZSVM)
Autor: dce - 
16. srpna 2018
14:29

Hrnky se svastikou, říšskou orlicí či přímo s Hitlerem budou již brzy "zdobit" poličky pracoviště Policie České republiky. Zabavenou keramiku budou používat k výuce ohledně extremismu nebo skončí na výstavce v muzeu. 

Devětapadesát hrnků zabavili policisté prodejci, který je nabízel na poutích a jarmarcích po celé Moravě. "Muž neměl k prodeji živnostenské oprávnění. Proto byl obviněn ze spáchání přestupku, byla mu uložena pokuta a trest propadnutí keramických hrnků,“ stojí ve zprávě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

ÚZSVM zabavené hrnky, jak mu ukládá zákon, nabídl jako jakýkoliv jiný majetek nejprve státním institucím a zájem byl veliký. "Zájem o tyto keramické hrnky projevila Policie České republiky, Centrála proti organizovanému zločinu, Sekce terorismu a extremismu, která tyto movité věci použije pro studijní účely v rámci příslušných součástí Policie ČR a v jejich vzdělávacích programech, popř. je zařadí do sbírek a expozice Muzea Policie ČR či jako podklad pro tvorbu metodických materiálů v problematice pravicového extremismu," píše úřad na webu.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud