Čtyři děti nechala doma a zmizela. Matka z Prachatic je nejspíš ve Švýcarsku

Hledaná Lena Jasmína Hýbková z Prachatic
16. 7. 2018
20:30

Už skoro dva týdny pátrá policie po matce z Prachatic, která nechala doma bezprizorně své čtyři děti a zmizela. Lena Jasmína Hýbková (42) pravděpodobně odcestovala do Švýcarska.

Žena zmizela 2. července. Podle prachatické policie nechala zcela bez dozoru a jakékoliv péče doma v bytě své čtyři nezletilé děti a odešla s úmyslem odcestovat do ciziny. "Když jsem přicházela k baráku, už tam byla policie a děti oblékali. Už si je brala sociálka," popsala známá ženy televizi Nova. 

Matka měla z domu odejít s dítětem v předškolním věku. Podle TV Nova ho policisté později vypátrali v Praze. Detaily ale vyšetřovatelé nechtěli sdělit. Jasmínu Hýbkovou nyní hledá policie, je totiž podezřelá ze spáchání přečinu opuštění dítěte, za což jí hrozí až pětiletý trest. Státní zastupitelství už vydalo souhlas s jejím zadržením.

"Některé indicie vedou také do zahraničí, proto jsme přijali patřičná opatření," uvedla k případu prachatická policejní mluvčí Martina Joklová. Že je matka mimo Českou republiku, potvrzuje i příspěvek na jejím profilu na sociální síti. "Jsem v pořádku ve Švýcarsku. Odjela jsem již 2.7., v den, kdy se to vše semlelo. V tak špatném psychickém stavu, že jsem mohla umřít. Teď už jsem v pořádku a Čechy míním opustit navždy," stojí ve zprávě z neděle.

Podle známých se o děti starala sama, bez pomoci rodiny. Do Prachatic se rodina přistěhovala přibližně před tři čtvrtě rokem. Co ženu k činu vedlo, není známo.

Hledaná Lena Jasmína Hýbková z Prachatic

Doporučujeme
kalasfrant...@... ( 18. července 2018 21:22 )

No to máte pravdu,ale není to z lásky,ale čím víc děti tím víc dojit stát o sociální dávky!!!

raduzkaxxx ( 17. července 2018 09:14 )

Ve Švýcarsku potřebovali strašidlo ?? Snad nešla dělat náhradu Tereze , která ve ve vězení ?

pelagie ( 17. července 2018 09:07 )

ale no tak, a co ty děti v ústavech ? jak se tam asi dostaly ??

aninka68 ( 17. července 2018 07:45 )

a titul "matka roku" vyhrává . . . . má 42 a vypadá minimálně na 60, asi má toho holka dost za sebou

jenka ( 17. července 2018 06:54 )

Nechápu. Cikány často odsuzujeme, ale opustit děti, to by žádná cikánská máma neudělala - na své děti jsou hrdé.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud