Tereza v Pákistánu znovu před soudem: Soudce nepřesvědčily ani slzy

10. 7. 2018
16:22

Po týdnu stanula Tereza H. (22) opět před pákistánským soudem, kterému se zpovídá z pašování drog. Minule před předsedou senátu plakala, že už nemůže déle čekat. Slzy jí však podle všeho k ničemu nepomohly...

Úterní soudní líčení proběhlo v podobném duchu jako to minulé. Jednání se sice konalo, ale jediné, co se projednalo, bylo datum odročení, které soudce stanovil na 16. července. Soudce je zaneprázdněn kvůli probíhajícím volbám, kterých se účastní," prozradila Blesk.cz mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Irena Valentová.

Na místě byl rovněž přítomen český honorární konzul, který Tereze předal dopisy od rodičů a převzal si ty, které jim Tereza napsala. Podle něj je mladá žena po fyzické stránce v pořádku.

Pákistánští celníci zadrželi mladou Češku 10. ledna, údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Devět kilogramů drogy našli celníci v jejím kufru. Kromě Češky byl obviněn ještě jeden muž, který není z České republiky. Žena vinu odmítá.

České ministerstvo spravedlnosti v březnu uvedlo, že Praha chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky, kterou pákistánské úřady zadržely se zásilkou heroinu.

Video Pašeračka Tereza přichází k soudu. - Blesk
360p

Doporučujeme
pidimidi ( 11. července 2018 09:43 )

Docela nechápu, co se jí nelíbí, tak či tak má před sebou min.10let ve vězení, takže kdy jí budou soudit, je tak nějak jedno a hlavně:Když páchá trestný čin, tak musím počítat s následky, zvlášť v takových zemích a všichni víme, že čas nehraje pro ně roli, prostě až se na to dostane čas i nálada, tak se soud uskuteční.Nicméně ona není nevinná a o žádnou svobodu tím nepřichází, o tu se připravila pašováním drogy, která by nepochybně několik lidí zabila.

jardavozembouch ( 11. července 2018 00:23 )

Vazne musime byt informovani o kazdem pr.du kdejakeho zlocince? Potazmo nekolikanasobneho?

tomik007 ( 10. července 2018 23:58 )

Anebo spise jednodussi, jako navnadu by pouzili mozna pul kila a ona vezla 9 kg - coz je opravdu hodne velka porce...

vihor ( 10. července 2018 23:23 )

Ten případ je ale asi složitější. Ona nejspíš sloužila jako návnada, na kterou se chytne policie a mezitím se nepozorovaně propašuje mnohem více drog. V zemích jako Pákistán jsou do pašování drog zapleteny i bezpečnostní složky a celá ta hra je mnohem komplikovanější, protože jde o velké peníze.

iFender ( 10. července 2018 22:39 )

Pri pasovani byla naivni a nyni pred soudem to same.Vubec si neuvedomuje o co kraci.Mysli si,ze to je jako kdyz vyvezes "hrasek".Havloidni spolecnost se uz zase dobre stara o nejvyssi kriminalniky.To je tedy stat to je republika.Obet dneska nikoho nezajima naopak obtezuje.Stat se zajima jen o kriminalniky at to stoji co to stoji.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud