Dva nezletilci přepadli v Karviné prodavačku: Policie je obvinila i z dalších zločinů

Dva nezletilci přepadli v Karviné prodavačku: Policie je obvinila i z dalších zločinů (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
3. 6. 2018
12:35

Policisté na Karvinsku dopadli dva mladíky, kteří v úterý večer údajně s noži v rukou přepadli prodavačku v Petrovicích u Karviné. Z prodejny si odnesli peníze, mobilní telefon a alkohol. Kriminalisté po jejich zatčení zjistili, že podobných loupeží má dvojice ve věku 15 a 17 let na svědomí více. Starší z dvojice skončil ve vazbě. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

"V úterý večer v okamžiku, kdy prodavačka zavírala, objevili se u ní dva maskovaní mladíci. Prudce strčili do dveří, ženu udeřili pěstí do obličeje a pod pohrůžkou použití nožů chtěli peníze," řekla mluvčí. Dodala, že prodavačka ze strachu o svůj život peníze vydala. O jakou sumu šlo, policie neupřesnila.

"Z místa pachatelé utekli s hotovostí, několika láhvemi alkoholu, piva a mobilním telefonem," řekla mluvčí. Prodavačka podle ní skončila se zraněním hlavy v nemocnici. Policisté po přepadení začali pátrat po lupičích. I s pomocí obyvatel získali informaci, kde by se mladíci mohli ukrývat. Přivolaný policejní pes navíc našel odhozené věci. "Do hodiny po přepadení jsme zadrželi dva mladíky ve věku 15 a 17 let," řekla Viačková.

Kriminalistům se podařilo dvojici obvinit i z dalších loupeží. Například v polovině května přepadli v Karviné seniora, kterého povalili na zem a zkopali. Neúspěšně se mu pokusili sebrat jeho příruční tašku. O dva dny později starší ze dvojice nasedl v městské části Nové Město do vozidla taxislužby a nechal se odvézt do Petrovic u Karviné. Než vystoupil, stačil taxikáři vzít mobilní telefon a utekl.

V případě 17letého obviněného soud vyhověl návrhu na vzetí do vazby. Mladší obviněný je stíhán na svobodě.

Doporučujeme
drazor ( 3. června 2018 14:02 )

,,Policie je obvinili i z dalších zločinů,, ani opsat to neumíte!!

Monikay ( 3. června 2018 13:31 )

Už by se měli zabydlet v kriminále, budou tam asi často

majka60 ( 3. června 2018 13:13 )

Měli by ukazovat těch darebáků ksichty. Neuvedli , kdo to byl a tudíž je povolena zatím diskuse, kdyby napsali, že to byli naši nepřízpůsobiví, tak by diskuse ani nebyla.Nedávají ji kolikrát ani u těch paterčat.S kudlou většinou chodí ti tmavší.

bukanyr ( 3. června 2018 13:06 )

cmoudi???????????????????

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud