Úterý 20. říjen 2020
Svátek slaví Vendelín, zítra Brigita
Oblačno 13°C

Doktorka při porodu utrhla novorozenci hlavičku: Traumatizované matce ji vyndávali z těla císařským řezem

Doktorka při porodu utrhla novorozenci hlavičku: Traumatizované matce ji vyndávali z těla císařským řezem (ilustrační foto)  (Autor: iStock)
10. května 2018
14:29

Absolutně šokující případ řeší v těchto dnech soud ve Velké Británii. Lékařka při komplikovaném porodu utrhla hlavičku právě rozenému miminku. Prvorodička pak musela podstoupit císařský řez, aby mohli lékaři hlavičku z dělohy vyndat a přišít ji zpět k tělíčku, aby si ho matka mohla alespoň pochovat a rozloučit se s ním.

Podle všeho bylo miminko v břiše prvorodičky - kterou média označují pouze jako pacientku A - otočené zadečkem směrem k porodním cestám. Ačkoliv doktorka, která nyní čelí vážné obžalobě, ženě slibovala, že v případě komplikací přistoupí k císařskému řezu, dítě se rozhodla porodit přirozenou cestou.

Gynekoložce se podařilo z rodičky dostat ven nožičky, tělíčko i ručičky miminka, hlava se ale zasekla v děloze. Lékařka i tak řekla matce, že má tlačit a za nohy dítěte tahala tak silně, až křehkému plodu utrhla hlavičku.

"Nedostala jsem žádné utišující léky, jen sprej na jazyk," uvedla rodička. Narkotizační sprej jí údajně měl uvolnit děložní hrdlo, nic takového se ale nestalo. "Doktoři do mě strkali ruce, tlačili mi na břicho a tahali mě po lůžku," popsala.

Po porodu jí lékařka sdělila, že chlapec zemřel, přesně jí ale neřekla, co se stalo. "To je v pořádku, to se stává, odpouštím vám," řekla matka lékařce tehdy. Nyní však u soudu opakovala dokola stále větu: "Neodpouštím vám." Až když byla gynekoložka po porodu ze sálu pryč, sdělili matce, co se stalo. "Křičela jsem, když jsem se dozvěděla pravdu."

Matka pak musela podstoupit císařský řez, aby jí z těla mohla být vyjmuta hlavička dítěte, kterou lékaři pak přišili zpět, aby se s ním žena mohla alespoň rozloučit. Lékařka vinu zcela popírá, zda bude uznána vinnou, bude soud rozhodovat v příštích dnech. Hrozí jí odebrání lékařské licence.

karelka ( 2. září 2018 19:50 )

Strašný, doktorku zavřít na 20 let, hlavně porody doma je riziko......

Esska ( 29. června 2018 11:25 )

 http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-krimi/538748/holcicce-pri-porodu-utrhli-hlavicku-kdyz-sel-otec-p odat-trestni-oznameni-na-policii-cekal-ho-sok.html Prečítajte si aj toto, ako keby sa to nedialo nikde inde. Naše zdravotníctvo je nič oproti Anglicku. V Anglicku som žila 10 rokov, pravda však je taká, že tam majú všetky prístroje a výbavu sveta, ale že tí Pakistanci ktorí sú lekári, sú viac vzdelaný ako Angličania, pretože Angličanov nezaujíma nič iné, ako skončiť High school a narobiť si zopár deti na benefity ako naši cigáni. Na Slovensku zas máme špičkových lekárov ale nemáme peniaze a výbavu 😉

MatkaTibinoKikus ( 31. května 2018 13:32 )

 Zato by mala doktorka platiť Nwm si predstaviť čo musí prežívať matka.to je neskutočne vyjadrujem matke úprimnú sústrasť a silu bojovať ďalej.

Monikay ( 10. května 2018 19:53 )

Jak může popírat vinu když mu utrhla hlavu? Že upadla sama?

scaero ( 10. května 2018 18:40 )

za to tady v cr tj samej zazracnej lekar zlaty UK

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud