Dramatická záchrana Čechů v Tatrách: Turisty uvěznila vichřice

Autor: shp - 
2. 4. 2018
09:13

Dvojice českých turistů během velikonočních svátků podcenila varování meteorologů před vichřicí a vypravila se na horu Kriváň ve Vysokých Tatrách. Dostala se však do problémů a museli jí pomoci záchranáři.

Turisté z Česka se na Velikonoční neděli vydali po uzavřeném chodníku z Tří studniček na Kriváň (2495 m. n. m.). Na túru vyrazili i přes meteorology avizovanou vichřici, která měla vyvrcholit mezi 18. a 21. hodinou.

Když se dostali vpodvečer do problémů, zavolali o pomoc. Dvojici odešlo na pomoc šest záchranářů – čtyři profesionální a dva dobrovolní. Když Čechy našli, dali jim teplé tekutiny, poskytli jídlo a teplé oblečení.

V doprovodu horských záchranářů se poté dvojice Čechů vrátila na Tři studničky. O dramatické záchranné akci informoval web Nový Čas a Horská záchranná služba.

Doporučujeme
jardavozembouch ( 2. dubna 2018 10:19 )

Holt si koupili na úvěr last minute zájezd a chtěli si za každou cenu pořídit selfíčka. No, doufám, že jejich obličeje i se jmény a zveřejněním té cedule s výstrahou zveřejní. Kolik záchranářů na českou hloupost doplatilo životem. To je neskutečné, jaký jsme hloupý a neschopný národ. Tím neházím všechny do jednoho pytle. Většinou vyrazí někam na tůru, nikomu nic neřeknou, nemají patřičné vybavení, jídlo, teplé oblečení, vybitý či žádný mobil (měli štěstí, že v těch horách byl signál) a pak brečí v TV... Hnus, velebnosti.

jardavozembouch ( 2. dubna 2018 10:13 )

Já bych je tam nechal. Kdykoli se volají záchranáři, VŽDY se jedná o Čechy, kteří, přes varování ve všech světových jazycích, tohoto nedbají a vyrazí s tím, že MNĚ SE TO NEMŮŽE STÁT. Ať už jsou to Alpy, Tatry, Krkonoše, Himaláje, nebo voda... Jsou snad opravdu tak nesvéprávní, že nedokáží přečíst ceduli s výstrahou?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud