Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Chlapec vyskočil před plameny ze 4. patra: Děsivé záběry odhalují zkázu po požáru obchodního centra

Autor: ana - 
26. března 2018
12:21

Nedělní požár nákupního centra v Kemerovu na Sibiři si vyžádal desítky obětí. Mezi mrtvými je i mnoho dětí. Jedenáctiletý chlapec Sergej Moskalenko se z ohnivého inferna pokusil uniknout zoufalým skokem ze čtvrtého patra. Je v kritickém stavu. Jeho rodiče a sestra jsou stále pohřešovaní a záchranáři se bojí nejhoršího.

Požár obchodního a zábavního centra v Kemerovu, který propukl v neděli, se stále nepodařilo zkrotit. Záchranáři přesto riskují své životy, prohledávají hořící trosky a pátrají po nezvěstných. Počet lidí, kteří našli v plamenech smrt, stále roste. 

Malý hrdina Sergej se nesmířil s pomalým čekáním a zvolil neuvěřitelně riskantní záchranu. Vyskočit z okna ve čtvrtém patře. Lidé, kteří stáli pod oknem, nestačili roztáhnout záchrannou plachtu. Podle některých svědků měli i hasiči natolik napilno s krocením plamenů, že z kapacitních důvodů nestíhali roztahovat dopadové matrace. Chlapec tak dopadl na tvrdý beton.

Okamžitě mu přispěchali na pomoc. Zranění však byla vážná. Chlapec téměř okamžitě ztratil vědomí. Podle deníku Siberian Times měl i otevřené zlomeniny. Chlapcovy babičky se obrátily na nemocnici a slíbily, že se o něj budou starat. Sergej je v kómatu a jeho stav je stále vážný.

Hasiči stále prohledávají budovu

Ruský ministr zahraničních věcí Vladimír Puchkov uvedl: „Hasiči a záchranáři stále riskují svůj život a zdraví. Trosky obchodního centra jsou velice nestabilní. Pátrání po pohřešovaných je stále komplikovanější.“

Mezi nezvěstnými je osm dívek z jedné třídy ve vesnici Treschevsky: Viktoria Pochankina, Veronika Ponušková, Elena Cherniková, Tatiana Kurchevská, Sergej Maněškin, Viktorie Zipunová, Anastasie Smirnová a Diana Nizovská. Všem dětem je mezi jedenácti a dvanácti lety.

Video Drastické záběry: Při požáru obchoďáku na Sibiři lidé skákali z oken. - Facebook/Youtube

Bývalá továrna na cukroví

Nákupní středisko Winter Cherry sloužilo za sovětské éry jako cukrářská továrna. Lidé ji v okolí znají pod přezdívkou „Labyrint“. Obří budova má desítky oken, jedno hlavní schodiště, pouze jeden výtah a jeden eskalátor.

Místní poslanec pro Kemerovo Anton Gorelkin prohlásil, že budova nemá žádné požární poplachy. Rovněž byly zamčeny všechny únikové cesty. „Ti lidé možná věděli, kudy mají utíkat, ale kvůli zamčeným dveřím se nemohli dostat ven,“ dokončil Anton Gorelkin.

hanka666 ( 26. března 2018 22:15 )

Dívala jsem se na video z obchodního domu. V 16 hodin tam jakoby něco bouchlo a za 25 vteřin bylo vše zahaleno dýmem a ohněm. Koukněte na politikus.ru, nechte si to v originále, jinak se vám video nespustí a posudte sami.

hades ( 26. března 2018 19:24 )

A co alobalová čepička. Netlačí?

ianadruhou ( 26. března 2018 17:21 )

Taková hovadina může napadnout jen tebe, soudruhu!

ianadruhou ( 26. března 2018 17:18 )

luklovah ( 26. března 2018 17:15 )

Babičky se o něj v nemocnici v bezvědomí budou starat.Zvláštní nemocnice.Ale to je Rusku tak to jo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud