Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Na Jihlavsku napadl býk na jatkách zaměstnance: Muž je v kritickém stavu v nemocnici

Na Jihlavsku napadl býk na jatkách zaměstnance: Muž je v kritickém stavu v nemocnici (ilustrační foto).
Na Jihlavsku napadl býk na jatkách zaměstnance: Muž je v kritickém stavu v nemocnici (ilustrační foto).  (Autor: ČTK, EPA)
Autor: ČTK - 
23. března 2018
16:47

Na jatkách na Jihlavsku utrpěl vážné poranění šestačtyřicetiletý pracovník, na něhož při přemisťování dobytka ve čtvrtek zaútočil býk. Záchranáři zraněného muže letecky přepravili do nemocnice v Brně. Přesný průběh a okolnosti neštěstí, které se stalo v obci nedaleko Třeště, prověřuje policie i inspektorát práce.

Policie přijala oznámení o události ve čtvrtek před 16:00. Na pracovníka podle policejní mluvčí Jany Kroutilové zaútočil jeden z býků při přemísťování dovezeného dobytka do areálu jatek.

"Bylo to těžké poranění. Muž byl převeden na umělou plicní ventilaci. Letecky byl transportován do brněnské nemocnice," řekla ředitelka krajských záchranářů Vladislava Filová.

Býk zranil muže, který patří mezi zkušené pracovníky, uvedl Jiří Semerád z inspektorátu práce. Podotkl, že ke zraněním lidí u hospodářských zvířat čas od času dochází.

bibijana ( 23. března 2018 19:19 )

Jsou to ubohá, vystresovaná zvířata. Zasvěcení mluví o tom, že na jatkách je se zvířaty krutě zacházeno, dokonce o tom byly i nějaké články a fotky. Dlouhé, trýznivé transporty. Zvíře cítí přicházející smrt, jeho stres a strach uvolňuje v těle škodlivé látky, které přecházejí do masa. Není divu, že je tolik rakoviny.

oliiiii3 ( 23. března 2018 19:18 )

Je to smutne,ale býček taky nechtel zemřít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání