Proč zprostili Nečesaného viny: Rekognice k ničemu, nevěrohodná slova napadené kadeřnice, špatná práce policie

Autor: dce - 
21. 3. 2018
10:01

Soudce Miroslav Mjartan se ve zprošťujícím rozsudku nad Lukášem Nečesaným (26) pořádně opřel do obžaloby a jejích důkazů včetně policejní práce i nevěrohodné výpovědi napadené ženy. Přitom Nečesaný byl už třikrát v minulosti odsouzen.

Lukáš Nečesaný byl několikrát souzen za napadení kadeřnice, dvakrát skončil ve vězení a v listopadu ho nový senát konečně osvobodil pro nedostatek důkazů. Rozsudek, který získal server iRozhlas.cz, jen dokazuje, jak dlouhý výčet nesrovnalostí je.

„Osoba Lukáše Nečesaného obecně nesplňuje typologii osobnosti pachatele činu popsaného ve znělce obžaloby,“ stojí například v rozsudku, který čítá 95 stran a bezmála 300 bodů odůvodnění.

„Výpovědi poškozené nebyly konzistentní ani neměnné, v podstatných okolnostech se rozcházela, chybí jí 100% paměťová stopa na dobu těsně před událostí a po události, a nelze tak u ní vyloučit amnézii, respektive ve světle uplatněné obhajoby ji soud musí připustit, a proto nelze učinit závěr, že její výpověď je hodnověrná,“ vysvětlil v odůvodnění Mjartan.

V celé délce rozsudku pak předseda senátu kritizuje práci policie i předchozích senátů. "V rozhodnutí soudy nižších instancí nehodnotily obsah jednotlivých důkazů v a pomíjely, případně bagatelizovaly ty důkazy, které obžalovaného ze spáchaného činu vyviňovaly."

Velkou kapitolou byla i rekognice, kterou policie prováděla s obětí. „Závěr uvedený v protokole o této rekognici dle fotografií (...) neodpovídá obrazovému a zvukovému záznamu z tohoto úkonu, kdy poškozená ukázala na fotografii, na níž nebyl obžalovaný Nečesaný, ale jiná osoba. Ve druhém kole poškozená, jak je patrné z videozáznamu, obžalovaného jako pachatele vyloučila."

Video Rekognice v případu Lukáše Nečesaného - Blesk
1080p 720p 360p

To soud připisoval i amnézii, kterou žena po útoku utrpěla. "Nemusela si vše přesně pamatovat, tak lze uzavřít, že její svědecké výpovědi nebyly konzistentní ani neměnné a i v podstatných okolnostech se rozcházely. Ve výpovědích poškozené lze shledat i další rozpory, které nelze bagatelizovat ani přehlížet," stojí v rozsudku.

Mjartan pak kritizuje i vyhodnocení pachových stop, které policie neprovedla neodkladně, a dokonce je opakovala, což Rozhlas upozorňuje, že nelze. Při prvním hodnocení navíc nedošlo ke ztotožnění pachových stop s osobou obžalovaného.

„Na místě činu se v kritické době mohl pohybovat i další mladý muž, násilného jednání vůči poškozené se mohla dopustit i jiná osoba, rozdílná od obžalovaného, a tudíž tu skutečně existuje reálná možnost, že se činu mohl dopustit někdo jiný než obžalovaný Lukáš Nečesaný,“ uzavírá rozsudek.

Video AUDIO: Pokřik a potlesk v soudí síni s Nečesaným po rozsudku - David Malík
1080p 720p 360p

Doporučujeme
Gemmy ( 19. dubna 2018 08:13 )

Proč neprověří syna kadeřnice. Zrovna v ten osudný den, ji šel naproti do práce?

babisovakobliha007 ( 22. března 2018 22:42 )

Jděte na policii!

pokrok ( 21. března 2018 17:26 )

Kartono - Blesk již mi nechce otisknout důkazy, které jasně prokazují, že jediným pachatelem tohoto trestného činu je Lukáš Nečesaný.

pokrok ( 21. března 2018 16:45 )

Musela to být basebalová pálka s březovou rukojetí , která jak víme se netříští , nechává po sobě jen miniaturní neviditelné částečky a s délkou cca 70ti cm měl Nečesaný od kadeřnice dostatečný odstup. A nebylo nic snadnějšího - než aby si Nečesaný po činu,- kdy kadeřnice již ležela na zemi v krvi a on měl zato že nežije , vzal s kabelky peníze, basebalovou pálku si omyl - zamkl za sebou a klíče hodil do některé z popelnic ! A proč se nenašly po Nečesaném žádné stopy po obuvi ? Vysvětlení vidíme hned při otevření dveří do chodbičky ,- kde je v chlumu na zemi spousta zakrvácených hadrů ,- kterými Nečesaný po sobě tak zahladil své stopy .! Jeho pachové stopy jak víme se našly na kabelce kadeřnice ,u vypínače vč,šmouhy od krve kterou měl na svých rukavicích když zhasínal světlo ! Tyto své kožené rukavice na kterých byla krev kadeřnice si hned druhý den - jak vypověděl jeho kamarád ,- u něj USCHOVAL PROTO - že je "nechtěl nosit po kapsách !!!!" . Zřejmě u babičky a dědečka - kteří měnili čas příchodu svého vnuka dle potřeby - se nenašlo místo - kam by se daly uschovat! Pak se nemůžeme ani divit,- když se píše , že vycvičení psi na vyhledávání drog, zasypaných, nezvěstných , zavražděných,- vrahů , zločinců atd.. - nejsou k ničemu použitelní - protože dle " renomovaných odborníků " ztratili tito cvičení spi svůj čich a nejsou již k ničemu ničemu použitelní ! a na závěr :

pokrok ( 21. března 2018 16:36 )

Rozsudek v kauze Nečesaný: Výpověď opravdu obsahuje rozpory, které nelze bagatelizovat - natož přehlížet ANO,- výpověď bagatelizuje rozpory ve které hlavní roli hrály naše vládní špičky - z ANO viz Jana Pastuchová poslankyně a dobrá známá otce Nečesaného,- která jak se psalo, oslovila kolegyni Helenu Válkovou , která v té době kdy by vynesen první pravomocný rozsudek v trvání 16ti let nad Lukášem Nečesaným - který se dopustil zvlášť závažného trestného činu - - Pokusu o vraždu - kadeřnice - , tak oslovila soudce Jana BLÁHU - který nebyl bláhový , vzal úplatek a Nečesaného který si již ve vězení odpykával svůj trest - byl na zásah politiků a hlavně peněz otce Nečesaného - propuštěn! Stejná situace - ve které hrají roli známosti a peníze se ohledně Lukáše Nečesaného - jak vidíme - opakují stále! ! Takže ten, kdo má peníze a politické ANO známosti - a dokonce i důkazy které jej usvědčují z trestného činu - tak úplatný soudce- Mjartan ,- na tato fakta - což dokazuje kauza Nečesaného - ve které proti němu je řada přímých důkazů- nebude brát vůbec - zřetel ! Fakta ,- k vůli kterým by Nečesaný v každé jiné demokratické zemi neopustil brány kriminálu : 1) Kadeřnice po svém uzdravení - s určitostí v Nečesaném , pachatele- poznala a kterého jako pachatele také označila. - Kadeřnice nemá důvod si vymýšlet ani lhát - Stála v chodbičce tváří v tvář útočníkovi a jelikož už klíče měla v zámku a zavírala , tak se jej zeptala - co chceš ! Zřejmě za sebou zamkl protože věděl že nikdo už do provozovny nepřijde - neříkal nic jen se na ni usmíval a z pod zad na ni pak vytáhl "rozpůlené březové poleno "- a začal jí třískat - hlava nehlava ! A kdyby šlo skutečně poleno - pak by za jejími nehty - kdy si rukami bránila svou hlavu -musely zůstat úlomky třísek,- ale ty jak víme - stejně jako to poleno - se nikde nenašly ! Pokračuji:

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud