Pašeračka Tereza tři sta, jelen odsouzený na smrt třicet tisíc: Do případu se vložil ministr

Autor: ana - 
23. února 2018
14:08

Osud jelena Standy odsouzeného k smrti kvůli napadení turisty není Čechům lhostejný. Od středečního večera nasbíral přes třicet tisíc podpisů. Stonásobně překročil i petici za přemístění pašeračky Terezy do české věznice. Lidem je osud zvířete milejší. Ministr Michal Brabec domluvil převoz jelena do Lán.

Jelen odsouzený k odstřelu žije ve výběhu v obci Kvilda. Před několika týdny napadl návštěvníka. Jelen totiž ztratil plachost a to prý i kvůli návštěvníkům, kteří ho krmili. 

Po internetu kolují hned tři petice za záchranu jelena. Incident, který se udál minimálně před 14 dny, skončil šťastně. Návštěvník utrpěl jen lehčí poranění, přesto prý vedení parku rozhodlo o odstřelu zvířete a výběh uzavřelo. 

Starosta Kvildy Václav Vostradovský na svém Facebooku vyzval občany k podepisování petice. S osudem jelena se nehodlal smířit. Mluvčí Správy NP Šumava dnes sdělil radostnou zprávu: „Jelen zastřelen nebude. Jsme překvapeni, kolik podpisů se během necelých dvou dnů nasbíralo. Jednali jsme s ministrem Brabcem a dohodli se, že jelen bude převezen do prezidentské obory v Lánech. Jsem rád, že všech ostatních dvanáct jelenů ve výběhu svoji plachost neztratilo a nemusíme něco podobného řešit ve větší míře.“

Sociální sítě rozšířili petici

„Možná jste se také dostali do kontaktu s tamním jelenem, který se spřátelil s lidmi natolik, že se chodil pravidelně k návštěvníkům nechat podrbat a pohladit. Dělalo mu to dobře. Sama jsem tam byla dvakrát a pokaždé jsem měla šanci si ho pohladit,“ uvádí v petici žena s přezdívkou Vejv.

Video Solidarita s jelenem: Během jednoho dne posbíral třicet tisíc podpisů 

Od té doby se doslova spustila lavina podpisů. Petice byla oficiálně spuštěna ve středu večer. Během několika hodin se součet všech podpisů vyšplhal až na třicet tisíc.

Petice pro Terezu se krčí vzadu

Lidé si na internetu utahují z faktu, že petice za pašeračku Terezu H., v které lidé žádají, aby si trest mohla odsedět v České republice, má za měsíc svého fungování jen 409 podpisů.

Zlomyslný svět sociálních sítí poukazuje na fakt, že je osud zvířete lidem přednější než osud pašeračky drog.

stekajicikocka ( 13. července 2018 15:20 )

Proč se nezastat krásného ušlechtiolého tvora? Klidně bych petici podepsala, ale už je to OK.Naproti tomu, některý člověk trest opravdu zasluhuje, i když někdy ten přichycený viník cítí nespravedlivost/ proč právě já, vždyť "toto" dělají i mnozí jiní/ To je ale omyl a každý musí vědět, jaké nese riziko. I když jsou někteří"dobře"chráněni, neměli yb ztráce svoji liskou tvář. Vždy se jim to totiž nějak vrátí.

PBObory ( 27. února 2018 20:10 )

Co je špatnýho na tom že se lidi zastávají zvířete které si nemůže vybrat svůj osud? Tereza si zvolila sama a věděla do čeho jde! Zajmavá petice by byla jestli se nemají distributoři a pašeráci drog střílet! Takový lidi zničili a ničí tisíce rodin a lidí pro svůj zisk! Je mi líto Terezčiných rodičů, Ale lidem jako Tereza nikdy nebudu přát nikdy nic dobrého. Vím dobře jaký je život s fetákem a nikomu to nepřeju.

dajka123 ( 24. února 2018 06:51 )

No, jestli vono to nebude tím, že každému rozumně uvažujícímu člověku je jasné, že i kdyby nějaká prostitutka nasbírala v ČR milion podpisů ji v Pákistánu budou houby platné 😲 Tu petici podepsal akorát hrstka hlupáků. 😆

jardavozembouch ( 24. února 2018 06:12 )

jste i d i o t co chodi s detmi ci vnoucaty za zviratky do zoo a dava jim dobrutky, treba kus svacinky, rohlicek, tatranku... zejo? ted si predstavte, ze jako i d i o t se zachova dvacet-tricet lidi denne a co to chudak zvire? fakt si myslite, ze zvirata v obore zoo a dalsich trpi hladem? dostavaji vse co potrebuje jejich druh a kazde dalsi "prilepseni" od i d i o t u jako vy tem zviratum jen ublizi. mate vy vubec cim myslet? dejte si na tu kedlubnu nahoru kbelik plechovy a zabouchejte kovovou naberackou

MarkusHermann ( 24. února 2018 02:22 )

O pašeračku Terezu žádný slušný člověk nestojí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud