Nemocnice nechala naši dceru vyhladovět k smrti! V péči o anorektičku fatálně pochybila, uvedla komise

Autor: dce - 
8. prosince 2017
14:01

Teprve 19 bylo Averil Hart z Velké Británie, když kvůli anorexii zemřela. Její rodiče za její smrtí vidí špatnou péči národní zdravotní služby, o které tvrdí, že byla na úrovni třetího světa. Vyšetřování po pěti letech ukázalo, že nemocnice, kde se dívka léčila, smazaly emaily o jejím stavu, aby zakryly nedostatky v péči.

Averil našli v prosinci 2012 zkolabovanou v jejím pokoji na koleji. Tou dobou už zhubla zhruba 13 kilogramů, což byla téměř jedna třetina její váhy. Stačilo jí k tomu 10 týdnů. Přitom byla již v minulosti hospitalizovaná, když se její zdraví náhle zhoršilo po maturitě. Po deseti měsících v nemocnici byla propuštěna a pokračovala ve studiu na vysoké škole.

Lékaři ale dál nijak nekontrolovali její váhu ani psychický stav, což bylo patrně právě kamenem úrazu. Od přijetí na pohotovost za ní nepřišel žádný specialista na výživu, ačkoliv bylo zjevné, jakými trpí problémy.

11. prosince jí náhle klesl krevní cukr, ale příslušné pomoci se nedočkala. Upadla do kómatu a utrpěla vážné poškození mozku. 12. prosince zemřela...

Po pěti letech vyšetřování ukázalo vážná pochybení v péči o mladou anorektičku. Její smrti se prý dalo velmi snadno zabránit. Ombudsman odhalil, že dívka neobdržela odpovídající péči a léčbu. 

"Kromě toho bylo vyšetřování její smrti naprosto nedostatečné, protože organizace, které se na tom podílely, byly defenzivní a ochraňovaly sebe samy, než aby převzaly zodpovědnost," stojí ve zprávě ombudsmana. Nemocnice, které se o dívku staraly, navíc údajně vymazaly emaily, ve kterých se řešil její zdravotní stav, aby zakryly stopy po nedostatečné péči.

"Doslova vyhladověla k smrti. Doufám, že díky výsledkům vyšetřování už žádná rodina nebude muset projít tím, čím jsme prošli my," řekl Averilin otec.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud