Policista člunem zabil plavce na Jesenici: Dostal 14měsíční podmínku

Policista člunem zabil plavce na Jesenici: Dostal 14měsíční podmínku.
Autor: ČTK - 
7. 12. 2017
12:35

Čtrnáctiměsíční trest s podmíněným odkladem na 18 měsíců udělil soud v Chebu policistovi Richardu J. za to, že policejním člunem na přehradě Jesenice smrtelně zranil plavce. Podle soudu nepřizpůsobil jízdu na člunu podmínkám na vodě a počasí. Tragická nehoda se stala v červenci 2015.

Soudkyně Věra Mathauserová rozhodnutí zdůvodnila tím, že Richard J. porušil zákon o vnitrostátní plavbě. Byl si vědom, že se s člunem pohybuje v místě, kde není plavání nijak omezeno a nepřizpůsobil rychlost a následně přehlédl plavce a smrtelně jej zranil.

Soud vyhověl návrhu obžaloby, která navrhovala podmíněný trest ve výši 14 až 16 měsíců. Obhajoba naopak požadovala zproštění žaloby. Obhajoba se na místě odvolala, státní zástupce si nechá lhůtu na rozmyšlenou.

Dvoučlenná policejní hlídka, s níž jel na lodi ještě člen rybářské stráže, tehdy na rozvlněné hladině přehrady narazila člunem do plavce. Lodní šroub jej zranil na hlavě. Zranění byla neslučitelná se životem, ačkoliv Richard J. za plavcem ihned do vody skočil.

Podle soudkyně byla vina dostatečně prokázána. Už dříve u soudu zaznělo, že tragická nehoda na Jesenici byla ojedinělá a podobná se nestala nejméně 30 let. Richardovi J. hrozil až šestiletý trest, soud ale přihlédl k jeho bezúhonnosti, dobrému hodnocení v zaměstnání i k výjimečnosti nehody. Soud také nevyhověl návrhu na zákaz činnosti s tím, že od nehody už uplynula dlouhá doba.

nemok ( 7. prosince 2017 13:06 )

Kdybych zabil tchyni dostanu taky jen podmínku?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud