Jiří (76) zmizel už před 4 lety i s autem: Policie prozradila detaily z vyšetřování

Po Jiřím (76) policie pátrá už čtyři roky: Stal se obětí trestného činu?
Autor: dce - 
29. 11. 2017
18:58

Jiří Poc odjel z domova 17. dubna v podvečer, aby se ke známému zajel podívat na bagr, který chtěl koupit. Domů už se nikdy nevrátil. Rodina a policie po něm pátrají již více jak čtyři roky, ale bez úspěchu. Muže pravděpodobně někdo zabil. Krátce po jeho zmizení se totiž někdo vloupal do jeho domu, dveře ale odemkl klíčem...

Z Chomutova vyrazil Jiří Poc do asi 60 kilometrů vzdálených Radovesic. Od známého tam chtěl koupit bagr. Na místo přijel, se známým probral prodej a odjel zase domů. Jenže tam už nedojel. Ani on, ani jeho auto se už nikdy nenašli.

„Jsme přesvědčeni, že se stal obětí zločinu,“ řekl deníku MF Dnes severočeský kriminalista Daniel Khun, který na případu pracuje.

Když přišla pár dní po 17. dubnu k Pocovi jeho dcera, hledala ho doma marně. Policie rozjela pátrání, nic z toho, co zjistila, ale nevedlo k nalezení zmizelého seniora. Naposledy byl jeho vůz viděn v Hostomicích, což ale nebylo vůbec na jeho trase.

Možnost, že by muž odjel pryč a nikomu o tom neřekl, nepřipadala v úvahu. Podle rodiny hodně šetřil, nejezdil ani na dovolenou a vozil se v autě z roku 1997. A ačkoliv šlo podle známých o veselého člověka, který neměl s nikým spor, i rodina se začala klonit k teorii, že Pocovi někdo ublížil.

"Nejprve vás napadne, že odjel někam do lázní. Pak spekulujete, skládáte si dohromady různé informace jako v detektivce. Měl jsem dokonce i jedno podezření, které se ale ukázalo jako hloupé. A teď vůbec netuším, co se mohlo stát,“ řekl Pocův syn.

Trestnému činu napovídá i vloupání do Pocova domu v době, kdy senior zmizel. "Pachatel nepoškodil zámek, odemkl si klíčem. Jsme přesvědčeni, že použil klíč, který předtím seniorovi ukradl,“ řekl kriminalista Khun. „Domníváme se, že vloupání s největší pravděpodobností souvisí se zmizením muže,“ dodal s tím. Poc se navíc netajil tím, že má našetřený větší obnos peněz. 

Policisté jsou s pátráním po muži v koncích. Za informace vedoucí k jeho nalezení tak rodina nabídla odměnu 50 000 korun. „Policisté mi říkali, že nabízená odměna by mohla pomoci,“ uvedl Pocův syn.

Pokud máte o Jiřím Pocovi jakékoliv informace, můžete je sdělit policii na lince 158.

Doporučujeme
squirrel ( 30. listopadu 2017 01:05 )

zdravim..je mi lito pana..ja bych se snazila uvazovat jako on..chtel koupit bagr,uvazoval od toho sveho znameho,ale je mozne,ze si nasel pres inzerat jeste jeden prodej bagru na tom smeru,kde bylo videno naposledy jeho auto...no domluvil se tak,ze ve stejny den zajel nejprve k tomu znamemu a potom jel do toho druheho cloveka. Ovsem ten druhy byl nejaky podvodnik a zlodej..bylo mu jasne ze ten pan ma doma hotovost na koupi toho bagru,tak ho okradl o dokumenty a klice a je mozne ze auto i s tim panem je nekde na te trase,kde bylo naposledy videno pod vodou? Pokud je to vesnicka oblast tak zaskladane pod stohy slamy nekde ve stodole? No a potom si zajel do jeho domu a odemknul si jeho klicem...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud