Pět let od tragédie v Lopeníku. Otec zabité Natálky promluvil o sebevraždě: Zapomněl jsem, co se stalo

Autor: dce - 
13. 11. 2017
22:00

Nehoda na rallye v Lopeníku u česko-slovenských hranic obrátila život naruby desítkám lidí – zejména ale rodinám čtyřech mrtvých dívek, které zabil závodní vůz. Klárka (†7), Beáta (†18), Natálka (†20) a Karolína (†18) se však stále nedočkaly spravedlnosti – policie musí případ znovu vyšetřit. O osudném dni nyní promluvil i otec zabité Natálky.

Ani po pěti letech není případ nehody na rallye v Lopeníku uzavřen. Ba naopak – podle České televize státní zástupce stáhl žalobu a nařídil policii případ znovu prošetřit. Dle státního zástupce by měli policisté zároveň zvážit trestní odpovědnost dalších lidí. Původně byl obžalován (a odsouzen) pouze traťový komisař Petr Plášek, který se ovšem odvolal.

Právě traťovými komisařkami chtěly být i Natálka, Karolína a Beata. Nakonec se jím ale stal Beaty přítel Petr.

„Dívky se rozhodly, že se na závod půjdou alespoň podívat. Přidala se k nim i Beátčina sedmiletá sestřička Klárka. Sledovaly závody, když jedno z aut vyletělo z cesty a všechny čtyři zabilo,“ popsal serveru Pluska.sk osudnou nehodu Natálky otec Břetislav Čaňo (50).

O nehodě se dozvěděl od syna, který o ní slyšel v rádiu – původně se ovšem hovořilo o tom, že nejstarší mrtvé bylo 18. Po pár hodinách se ale u Břetislava doma objevili policisté i s psychologem...

„Kdyby nebylo krve ze zranění, Natka vypadala, jako by spala. Dodnes si vyčítám, že jsem za ní nespěchal, když jsem se dozvěděl o neštěstí,“ řekl Natálky otec.

Před neštěstím prý prožíval manželkou krizi, nehoda vztahu s jeho ženou zasadila poslední ránu. Rozvedli se. Po ročním výročí od nehody ho doma našli oběšeného. Naštěstí se ho podařilo zachránit. „Když mě probrali v nemocnici po čtyřech dnech v umělém spánku, vůbec jsem nevěděl, co se stalo. Byl jsem na konci se silami, ale sebevraždu jsem neplánoval,“ tvrdí.

Video Břetislav Čaňo zazpíval u pomníčku písničku Pampelišky. - Video - Slávka Červená
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
gabreta ( 14. listopadu 2017 05:53 )

"Sledovaly závody, když jedno z aut vyletělo z cesty a všechny čtyři zabilo“ Akorát tatínek zapomněl dodat, že si holky stoupli do pořadatelem řádně označeného "Zakázaného prostoru", odkud je měl ten kluk vykázat a ne si tam naopak stoupnout s nima! Měli sice pěknej výhled, ale tvrdě zaplatily ony, rodiny a celej automobilovej sport! Všechno je to jen o nedodržování pokynů!

inkvizitor ( 14. listopadu 2017 03:03 )

Proč a koho trestat?! byla to nešťastná náhoda a holky tam neměly stát, na tak nebezpečném místě, navíc ještě s děckem, to si asi rodiče neumí přiznat! A není divu, že se žena s ním rozvedla, podle obrázku vypadá jak strýček z dob kolektivizace, ale tam na Uherskobrodsku jsou skoro všichni takoví jaksi pošahaní, šukaat mezi rodinými příslušníky je normální.....viz případ z Korytné

marti33 ( 14. listopadu 2017 01:05 )

Nechápu, proč ubližuje sobě a ne viníkům?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud