Při čelní srážce dvou aut na Šumavě zemřel člověk, nehoda zastavila tah na Železnou Rudu

Při čelní srážce dvou aut na Šumavě zemřel člověk
Autor: ČTK - 
22. 10. 2017
14:23

Těžká nehoda dvou aut dnes dopoledne zcela zastavila dopravu na silnici první třídy I/27 na Šumavě. Zemřel při ní šestašedesátiletý německý řidič jednoho z vozů a tři lidé byli těžce zraněni. Na hlavním tahu do Železné Rudy se pod nejvyšším bodem silnice u odbočky na Zhůří čelně srazila dvě osobní auta. Doprava je stále odkláněna na objízdnou trasu. ČTK o tom informovali policejní mluvčí Dagmar Jiroušková, mluvčí krajských záchranářů Martin Brejcha a šéf šumavské horské služby Michal Janďura.

Podle záchranné služby při nehodě jeden člověk zemřel a tři se těžce zranili. Kromě několika posádek sanitek k nehodě vzlétl záchranářský vrtulník z Líní u Plzně a později přiletěl na pomoc i vrtulník z Bechyně v jižních Čechách.

Nehoda se stala kolem 10:40 v serpentinách pod Křemelnou. V jednom z automobilů byl německý řidič bez známek života. Před naším příjezdem už probíhala resuscitace, ale nakonec byl přítomný lékař nucen konstatovat smrt,“ popsal zasahující člen horské služby Martin Kocum. V druhém voze byli dva muži a jedna žena, všichni ve vážném stavu. Ženu a jednoho muže horští záchranáři pomohli ve vakuových matracích přepravit k vrtulníku, který je odvezl do nemocnice.

Dalšího devětatřicetiletého muže naložili záchranáři do sanitky. „Jelikož došlo ke zhoršení jeho zdravotního stavu byl povolán další vrtulník z Bechyně. Ten muže převzal u Klatov a pokračoval s ním do traumacentra,“ doplnil Brejcha.

Cizinec v Hondě Civic podle Jirouškové zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a v zatáčce na mokré silnici vyjel do protisměru, kde se čelně srazil s vozem Opel Astra. V opelu utrpěli těžká zranění šestašedesátiletý řidič, dvaašedesátiletá žena a devětatřicetiletý muž. Dechová zkouška u řidiče opelu byla negativní, požití alkoholu u řidiče hondy zjistí nařízená pitva. Škodu odhadli policisté na 60 000 korun.

„Silnice mezi Klatovy a Železnou Rudou vede několika velmi ostrými zatáčkami v prudkém svahu. Kvalitní vozovka svádí mnoho řidičů k neopatrné jízdě. Už tam vzhledem ke krátkému dojezdovému času zasahovali několikrát i naši členové,“ dodal Janďura. Zranění v těchto místech bývají podle něj natolik vážná, že tam vrtulník sedá u mnoha nehod.

Video: Řidič uhořel po nárazu do stromu na Nymbursku

Video Řidič uhořel po nárazu do stromu na Nymbursku - Aktu.cz
720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud