Auto uvízlo po smyku u Kolína na kolejích: Vlak ho v rychlosti 160 km/h těsně minul

Autor: Michaela Kalkusová - 
24. 8. 2017
16:07

Spuštěné závory a na vedlejší koleji »zaparkované« auto. To viděl strojvedoucí v pátek ráno na železniční trati u Kolína. Odstavený vůz v rychlosti 160 km/h těsně minul.

Řidič měl z pekla štěstí. Dostal smyk zrovna, když přejížděl frekventovaný železniční koridor. Auto vylétlo mimo asfalt vozovky a uvízlo na kolejích, po kterých denně jezdí spěšné vlaky i pendolino. Projíždějící vlak Leo Expressu ho naštěstí minul.

"Řidič okamžitě volal jak na policii, tak drahám, aby zamezil jakémukoliv střetu," uvedla policistka Martina Fejfarová. Správě železniční dopravní cesty vůz ihned hlásil i strojvedoucí.

 

Dispečer musel zastavit expres Českých drah Hutník, který se blížil k překážce na koleji. "Pokud by se ji strojvedoucímu protijedoucího vlaku ČD nepodařilo na dálku rozeznat a podstatně snížit rychlost vlaku, osobní auto by se vzpříčilo o přejezd a vlak by s velkou pravděpodobností vykolejil. Došlo by k obrovským škodám a četným zraněním, ne-li ke ztrátám na životech," uvedl Michal Miklenda, ředitel vlakového provozu Leo Express.

Auto museli vyprostit hasiči. "Řidič byl potrestán za přestupek. Žádná škoda způsobena nebyla," dodala Fejfarová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud