Úterý 6. června 2023
Svátek slaví Norbert, zítra Iveta / Slavoj
Oblačno, déšť 19°C

Žena kácela na Klatovsku s manželem stromy, poslední ji zabil. Další muž zemřel na Olomoucku

Video se připravuje ...
Autor: ČTK ljš - 
30. března 2017
16:49

Už měli práci téměř hotovou a těšili se domů, pak ale došlo k tragédii. Poslední strom, který starší manželé u Mezihoří na Klatovsku pokáceli, ženu (†61) zabil. O dva dny později pak došlo ke stejnému neštěstí na Olomoucku.

K prvnímu úmrtí došlo v úterý odpoledne. Jednašedesátiletá žena kácela se svým devětašedesátiletým manželem stromy v lese. Padající kmen ji ale zasáhl. Podle televize Nova šlo o poslední kus, který měli manželé v plánu kácet.

Na místo vyjela sanitka a vystartoval i vrtulník letecké záchranné služby, záchranáři ženě ale už nemohli pomoci. Těžkým zraněním na místě podlehla. Případem se zabývá klatovská policie. „Kriminalisté nařídili soudní pitvu zemřelé ženy a věc řeší pro podezření z usmrcení z nedbalosti,“ řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Další mrtvý na Moravě

K podobné tragédii pak došlo ve čtvrtek dopoledne u Jívové na Olomoucku, kde také při kácení stromů zemřel dvaačtyřicetiletý muž. „Veškeré okolnosti a souvislosti této tragické události zjišťujeme, stejně jako to, zda případně nedošlo k porušení zásad bezpečnosti práce,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podle mluvčího záchranné služby a hasičů Zdeňka Hošáka zasahovala na místě také letecká záchranná služba. „Na místě byl nalezen dvaačtyřicetiletý muž s velmi vážným poraněním hlavy, kterému bezprostředně po pádu stromu a zavalení podlehl,“ uvedl Hošák. Na místě zasahovali také hasiči, kteří záchranným složkám pomohli při přepravě k místu neštěstí.

Podívejte se na video, jak vítr polámal stromy v Tatrách:

Video  Vítr v Tatrách polámal tisíce stromů, škody se budou likvidovat měsíce.  - Joj
Video se připravuje ...

steelheart ( 30. března 2017 17:50 )

i pokácet strom je umění! to si bohužel někteří s motorovou pilou neuvědomují - já si na velké stromy objednám odporníka!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání