Marian »unesl« dceru z Hradce Králové na Slovensko: Našli je až po 5 měsících!

Marian odvezl svou dceru bez vědomí manželky na Slovensko. Policie ho dopadla až po pěti měsících.  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK ljš - 
3. března 2017
11:19

Hrozí mu tři roky vězení! Marian R. neunesl rozvod a spory o dceru Noemi (5), které měl s manželkou, a rozhodl se, že si dítě prostě vezme k sobě. Loni v červnu se tak s dítětem bez vědomí matky vyplížil z královéhradeckého aquaparku a zmizel. Dopadli ho až po pěti měsících ve slovenském městě Čadca.

Policie v těchto dnech navrhla státnímu zastupitelství sedmatřicetiletého Mariana R. obžalovat. Po pětiměsíčním pátrání se muže s dcerou podařilo zadržet v železniční stanici Čadca na Slovensku. "Muži v případě prokázání viny hrozí až tři roky vězení," sdělila mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Policisté případ zpočátku vyšetřovali jako únos, ale protože rodiče holčičky nebyli rozvedeni a nikdo z nich ji ještě neměl svěřenou do péče, čin překvalifikovali na poškozování cizích práv. "Navíc ho rozšířili o padělání a pozměnění veřejné listiny, protože si ve svém cestovním dokladu pozměnil jméno, rodné číslo, datum vydání i číslo pasu," uvedla mluvčí.

Po listopadovém zadržení dvojice na Slovensku si dceru převzala matka. Otec čekal zhruba měsíc na předání do České republiky, poté soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a od konce prosince je ve vazební věznici.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud