Vrchní soud snížil muži trest za podpálení vozu z 20 na 8,5 roku

Ilustrační foto  (Autor: HZS Olomouckého kraje)
Autor: ČTK - 
1. března 2017
12:05

Olomoucký vrchní soud dnes výrazně snížil trest šestačtyřicetiletému Robertu Lichtenberkovi za podpálení vozu stojícího u obývaného domu v Brtnici na Jihlavsku z 20 let na 8,5 roku. 

Brněnský krajský soud muže původně potrestal za pokus vraždy, vydírání a poškození cizí věci. Podle odvolacího soudu však v tomto případě o pokus vraždy nešlo, úmysl obžalovaného nebyl prokázán. Za vydírání muži nově hrozilo pět až 12 let, při ukládání trestu soud zohlednil především to, že jde o recidivistu. Případem se vrchní soud zabýval podruhé.

Útok se odehrál na jaře 2014. Auto stálo před domem Lichtenberkovy bývalé přítelkyně. Žena v domě spala s dítětem, partnerem a dalšími příbuznými. Plameny vůz zničily, sousedka ale zavolala hasiče dřív, než mohl oheň zasáhnout i dům. Lichtenberk zapálení auta doznal a vyjádřil lítost, popřel ale, že by chtěl někoho zabít. Zoufalým způsobem se prý snažil přimět bývalou přítelkyni, aby s ním komunikovala a obnovila vztah.

Podle znalců šlo o demonstrativní jednání. Soudci olomouckého vrchního soudu dnes zohlednili také to, že podle znaleckého posudku z oboru požární ochrany by se ani způsobem zapálení vozidla nemohl oheň na dům přenést.

Brněnský krajský soud muži uložil dvacetiletý trest dvakrát, naposledy to bylo loni v říjnu. V prvním případě rozsudek zrušil olomoucký vrchní soud.

havran2 ( 1. března 2017 13:15 )

A pořád se mu to nelíbí a znovu se odvolal.Měli by mu ještě přidat ! ! !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud