Vybržďovač z D10 se chlubil kmotrovskou značkou: Není to agresor, říkají známí o řidiči, kterému za smrt dítěte hrozí 15 let

Autor: dce - 
27. ledna 2017
11:07

Za nebezpečné vybržďování Martinovi (36) z Blatné hrozí až 15 let ve vězení. Měl totiž způsobit nehodu, při které zemřelo osmiměsíční miminko. Podle známých ale mladý muž není žádný agresor, v minulosti měl ale prý problémy s dluhy.

Pražská značka se samými pětkami. Takovou SPZ se na svém druhém autě chlubil Martin z Blatné, který měl nebezpečným vybržďováním na dálnici D10 způsobit smrtelnou dopravní nehodu. „Kmotrovskou“ značku, jak ji nazval deník Mladá fronta Dnes, měl na lahvově zeleném terénním Jeepu Grand Cherokee ještě v době, kdy nebyly poznávací značky na přání legální.

„No to víš, to jsou ti Pražáci. To aby každej viděl, že telefon máme až do maštale a čeká nás světlá budoucnost,“ okomentoval v roce 2014 kamarádův dotaz na značku Martin. Co ale on sám neviděl, byl fakt, že světlá budoucnost na něj nečeká. Za obecné ohrožení mu totiž hrozí až 15 let za mřížemi.

Jeho známí o něm tvrdí, že rozhodně nebyl agresor, jeho náhlou změnu v chování nechápou. „Vyrůstali jsme spolu odmalička na sídlišti. Nebyl to žádnej agresivní kluk nebo rváč. Když jsem to slyšel, říkal jsem si, co se mu muselo pohnout v hlavě, že se tak zachoval,“ řekl deníku pan Josef. Podle jiného kamaráda měl Martin v minulosti problémy s dluhy.

Martin je podezřelý z toho, že 28. prosince agresivní jízdou způsobil dopravní nehodu na 32. kilometru dálnice D10 ve směru na Turnov. Při havárii zemřelo osmiměsíční dítě a zranilo se několik lidí, jeden člověk byl zraněn těžce. „Policie ČR disponuje kamerovým záznamem účastníka dopravní nehody, na kterém je zachycen průběh nehody,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Podezřelý muž skončil ve vazbě, kde bude čekat na soud.

radka.seznam ( 4. dubna 2017 17:00 )

Nejméně doživotí, nižší trest si ten hajzl nezaslouží! Miminku už život nikdo nevrátí. Život za život! Nehoda se stát může, ale tohle byl záměr nemyslícího sobce! Ať mi nikdo netvrdí, že nebyl agresívní. Normální člověk nikoho na dálnici nevybržďuje. Škoda, že to neodnesl životem právě on! Patřilo by mu to a jenom ono a bylo by to hned spravedlivě vyřešené! Chudáci rodiče a miminko!

muskatnuss ( 27. ledna 2017 20:21 )

Kristepane, to jsou zase s..cky... vezmou fotku z Facebooku, ktera byla navic upravena ve photoshopu a budou tvrdit ze se jedna o kmotrovskou znacku...opravdu nevidane, bulvar je opravdu svinstvo .Vsichni maji plnou hubu soudu a nikdo vlastne nevi co se tam stalo, kamerovy zaznam take jiste neni cely. Kdovi co predchazelo tomu vsemu. Lidi nebudte ovce ...

dfghjk ( 27. ledna 2017 14:27 )

Mediální hyeny zase popadl amok. Samozřejmě, že vybrzdovači jsou hajzli, které je třebat trestat co nejpřísněji, ale v tomto případě mají máslo na hlavě i další dva účastníci nehody. Ten s miminkem jel trvale v levém pruhu a tím blokoval rychlejší vozidla za sebou, protože ta ho po pravé straně nesmí předjet. To vybrďování to v žádném případě neospravedlnuje, ale nas rat do dokáže. A dále, každý je povinen dodržovat takovou vzdálenost, aby to ubrzdil i když vozidlo před ním začne náhle brzdit. Což ten s miminkem ještě jakžtakž zvládl, ale ten za ním absolutně ne. Kdyby v tom nebylo to vybrždování, ale třeba divočák, co vběhl do cesty, jednoznačně by to hodili na toho posledního. Takže mediální hyeny, zklidněte hormon, možná se ještě budete divit, jak to soud rozhodne.

1pravda1 ( 27. ledna 2017 12:24 )

Něco se mu v hlavě pohnulo no ještě, že neprošlo nošení zbraní na veřejnosti, to by byli mrtví všichni.

amaea ( 27. ledna 2017 11:59 )

Jo a sousedka říkala, že vždycky zdravil a byl to takovej slušnej chlapec

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud