Pobodal expřítelkyni a utekl do Německa: Policie hledá svědky krvavého útoku z Litvínova

Pobodal expřítelkyni a utekl do Německa: Policie hledá svědky krvavého útoku z Litvínova (ilustrační foto).  (Autor: MP Ústí nad Labem)
Autor: dce - 
29. prosince 2016
13:21

Žena, kterou v půlce prosince pobodal její bývalý přítel, je stále v nemocnici. Muž po činu utekl za hranice, na svobodě ale dlouho nezůstal. Policie teď pátrá po svědcích činu.

Mladý muž svou bývalou přítelkyni napadl v Litvínově už 17. prosince. Zraněnou ženu našli na zastávce autobusu v Podkrušnohorské ulici. Útočník záhy po krvavém útoku utekl do Německa, kde se ale druhý den sám udal na policii v Chemnitzu.

Podle svědků žena s nezletilým dítětem nastoupila před útokem do autobusu číslo 13, který odjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově směrem na Janov. Během jízdy se bavil s mladým mužem.

„V souvislosti s vyšetřováním tohoto závažného násilného činu žádáme cestující z autobusu č 13, který vyjížděl v 19.03 hodin od nádraží v Litvínově, aby se kriminalistům ozvali prostřednictvím bezplatné telefonní linky 158. O svědectví žádáme také občany, kteří se pohybovali v blízkosti poškozené ženy, případně v inkriminovanou dobu v litvínovské Podkrušnohorské ulici. Děkujeme za pomoc,“ uvedla podle serveru E-Mostecko.cz krajská policejní mluvčí Alena Bartošová.

Útočník nepochází z České republiky, policie zatím stále vyjednává o jeho vydání do České republiky.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud