Na záchranku čekal tři hodiny, nakonec mu manželka zemřela v náručí

Na záchranku čekal tři hodiny, nakonec mu manželka zemřela v náručí.
Autor: aba - 
13. 12. 2016
19:20

Beryl Styles (†59) trpěla cukrovkou a osudnou noc, kdy musel její manžel Derrek zavolat o půlnoci záchranku, se u ní objevily komplikace spojené s touto nemocí. Manželé však čekali na záchranku víc než tři hodiny a Beryl nakonec na komplikace zemřela manželovi v náručí.

Ředitelství záchranné služby v Manchesteru se případem zabývalo a došlo k závěru, že došlo k pochybení u operátora, který odpovídal na nouzové volání. Ten špatně vyhodnotil případ jako jeden z těch, které nepředstavují bezprostřední ohrožení života, a tak neposlal záchranku ihned.

Monitoroval ale dál po telefonu dech ženy, a když mu skončila směna, předal případ operátorovi, který přišel po něm. Ten ale nebyl dostatečně informován o celém průběhu případu ani o tom, jak dlouho už je dvojice na drátu a čeká na pomoc. Když se ženin dech začal rapidně zhoršovat, snažil se operátor okamžitě sehnat nejbližší sanitku, aby se ihned dostala na místo. Bohužel ale v okolí právě žádná nebyla, a když dorazila, bylo už pozdě. Snahy o resuscitaci nebyly úspěšné a Beryl byla prohlášena za mrtvou.

O několik měsíců později dostal Derrek dopis z ambulance, ve kterém se ředitel omlouvá za komplikace a přiznává, že chyba vznikla na straně dispečera. „Neměli jsme čekat tak dlouho, ale nic z toho, co teď řeknu, už mi moji ženu zpět nevrátí,“ říká zlomený manžel, který se se ztrátou milované osoby stále vyrovnává. 

amgal ( 14. prosince 2016 09:08 )

někdy ani cukr nepomůže ani přeslazený čaj.

zdenek43 ( 14. prosince 2016 08:52 )

Pokud se v UK nevyléčíš sám, umřeš. Nejhorší zdravotní péče nejen v Evropě. Na pohotovosti je průměrná čekací doba 6,5 hodiny..)) 85 procent doktorů jsou cizinci, převářně na "leasing" z Indie.

a-z- ( 13. prosince 2016 21:08 )

Tak hlavně nesmí Velká Británie přerušit příliv uprchlíků. Občané, nebojte, lékařů bude dostatek!

zwil ( 13. prosince 2016 19:51 )

 Hm,mozna si mel zavolat taxik,pokud nemel sve auto.Za tri hodiny by tam snad i dosli pesky,obrazne receno,samozrejme...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud