Sobota 16. října 2021
Svátek slaví Havel, zítra Hedvika
Oblačno, déšť 13°C

Sestra, kterou měl na Bulovce znásilnit Afghánec, promluvila a poslala drsný vzkaz jeho otci

Autor: dce - 
12. prosince 2016
11:26

Případ zdravotní sestry znásilněné afghánským přistěhovalcem šokuje celé Česko již několik týdnů. Teprve 19letý muž měl zaútočit na sestru přímo v nemocnici Na Bulovce. Zdravotní sestra se od útoku poprvé ozvala médiím a rodině útočníka poslala drsný vzkaz!

Devatenáctiletý Afghánec se do Česka i s rodinou dostal díky zásluhám svého otce, který před lety spolupracoval s českou armádou. Mladý muž se měl na konci října pokusit znásilnit zdravotní sestru v nemocnici Na Bulovce. Žena se naštěstí ubránila, ale zůstala silně otřesena.

O to víc ji musel zasáhnout článek zpravodajského portálu Seznam.cz, který věnoval desítky řádků zásluhám otce údajného násilníka. Z pohledu čtenáře je největší obětí sexuálního napadení právě otec zadrženého Afghánce, který může v Česku „přijít o všechno“.

Napadená sestra na článek webu pochopitelně zareagovala a rozhodně si nebrala servítky. „V prvé řadě měl milý pán vysvětlit svému synovi, jak se má v naší zemi chovat, hlavně k ženám. To, že on má obavu o svou rodinu, mě vůbec nedojímá, jelikož to, čím si procházím já, je daleko horší. (...) Vezměte si tuto rodinu k sobě domů, chovejte se k nim slušně, s úsměvem, starejte se o jejich děti... Možná se vám ‚odmění‘ jako mně. Přeji vám takové ‚klidné‘ noci jako mám já...“ napsala žena v mailu redakci Seznamu.

Afgháncův případ byl přidělen známé obhájkyni Karolíně Babákové. Mladý muž byl ale minulý týden propuštěn z vazby, je tedy otázkou, zda se Babáková případu ujme i před soudem. Protistranu bude hájit advokátní kancelář Václava Vlka.

Podle Seznamu obhájce obviněného muže tvrdí, že nešlo o sexuální útok, ale o „jazykovou bariéru a špatné porozumění cizincovým gestům“.

hejpockej ( 20. ledna 2017 03:47 )

ano nespravne pochopila cizincovo gesta, v Afghanistanu preci zije jina lidska rasa, a ta pouziva uplne jiny gesta nez kdekoliv jinde na svete. Napr. kdyz zenskou Afghanec zacne ohrabavat tak to v prekladu znamena, ze se jen pta kolik je hodin. A kdyz ji zacne rvat ptaka mezi nohy, tak to v prekladu znamena, ze proste hleda WC nic vic. A jestli tyhle gesta Ceske zeny neznaji a nerozumi jim, tak to maji smulu a muzou si za cele nedorozumeni sami.

co-teda ( 17. prosince 2016 14:04 )

pro Berlina 71: Narodil se Rómeček, je ho plný dvoreček. Sotva naučil se chodit, všechno se mu začlo hodit. Líbí se mu velice plné rušné ulice. I hromadná doprava ve všem jemu nahrává. Všude zadarmo si jede, s revizorkou řeči vede. Zaplatit chce- nelidská, není ona rasistka? Ve škole tomu moc nedá, už se zase viník hledá. Klidně by šel do školy, chtěj po něm však úkoly. Učitel se na něj zlobil, když mu ukrad jeho mobil. Nepochopil nelida, že si mobil nehlídal! Teď už křičí Romská mama- nechoď tam, jdu tam sama! Pochopil snad ředitel, že náš syn je trpitel? Patnáct let a pátá třída- do života trochu bída. Škola skončí, už se těší, sociálka všechno řeší. Minul rok a minul třetí, teď má doma dvě tři děti. A už zuří- to se nedá, těžko bydlení se hledá. Na otázku odpoví hodný úřad bytový. Ani netrvalo dlouho, pět cikánů se stěhovalo. Do bytečku jako klícka- naše vláda, ta je lidská. Za měsíc je zase kravál- kdo by se tomu ale nadál. Chtějí platit energie, vždyť my z dávek jenom žijem! A náš malý nemá boty, žena by šla do roboty. Jenže čeká další děcko-co vy po nás chcete všecko! Abych já snad začal robit- že se na vás začnu zlobit! A jestli se naseru, tak skončíme v Bruselu!

suru56 ( 15. prosince 2016 01:18 )

Doufám,že tady soudy nebudou tak nespravedlivé jako Švédsko,Německo,Francie- a bude chlapec sexu chtivý zavřen či okamžitě vyhoštěn!!! Jakmile zde budou nadržovat těmto násilnickým lidem-začně peklo i v Česku!

salto ( 13. prosince 2016 08:19 )

To je ta pravda a láska, nebo chcete-li daň za demokracii

aksam ( 13. prosince 2016 04:52 )

No a ty jsi b lb.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání