Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 32°C

Krejčíř drží hladovku. Pod dozorem je prý i na WC a česky nesmí ani volat

Autor: ČTK, tmp - 
3. listopadu 2016
08:10

Čech Radovan Krejčíř zahájil hladovku na protest proti podmínkám v jihoafrickém vězení s maximální ostrahou, kam byl nedávno převezen kvůli údajných plánům na další pokus o útěk. Uvedl to podle serveru Iol.co.za ve středu jeho právník u soudu během procesu, v němž je Krejčíř obžalován z podílu na vraždě Libanonce Sama Issy.

Krejčíř se podle právníka Franka Cohena také hodlá obrátit na soud vyššího stupně s žádostí o zlepšení podmínek ve věznici v Pretorii.

U soudu Cohen podle Iol.co.za popsal, že dozorci na Krejčíře dohlížejí, i když spí nebo jde na toaletu. Svým příbuzným prý nesmí telefonovat v češtině. Cohen si také stěžoval na to, že kvůli velmi přísné ostraze se nemohl se svým klientem dostatečně poradit. Nemohl přinést ani odnést příslušnou dokumentaci.

Český občan, který v JAR čelí stíhání v asi šesti kriminálních kauzách a v jedné byl shledán vinným a odsouzen na 35 let, na protest od pondělí nejedl. „To není stíhání, ale perzekuce,“ uvedl Cohen.

Další pokus o útěk selhal

Vyšetřovatelé se dozvěděli o dalším plánovaném pokusu o osvobození Krejčíře údajně s pomocí najatých žoldáků a bývalých příslušníků armády. Krejčíř byl poté převezen do jiné věznice v Pretorii, která má oddělení pro zvlášť rizikové osoby. Soudní stání s českým občanem má nyní nově střežit i jihoafrická protiteroristická jednotka.

V České republice byl Krejčíř pravomocně odsouzen za podvody s akciemi Teplárny Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5, za což dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení. V případu tunelování firmy Čepro ho český soud poslal nepravomocně za mříže na 15 let mimo jiné za přípravu vraždy celníka.kaaa ( 3. listopadu 2016 13:44 )

 jestli se dostane ven tak pan Potiska by se měl schovat deset sáhů pod zem

kaaa ( 3. listopadu 2016 13:42 )

 stačí přeci zarazit tu žílu že které neustále čerpá peníze na podplácení a je s ním konec ne????

kaaa ( 3. listopadu 2016 13:39 )

 vážení přijde doba kdy se Krejčíř s toho vězení dostane protože korupce v Jihoafrické republice je všude a jak je vidět Krejčíř se o to neustále pokouší.Me by spíš zajímalo kde ten člověk stále bere ty peníze

an.manchester ( 3. listopadu 2016 13:19 )

me to take napadlo, ze Krejcir muze byt novy kandidat na prezidenta v nasi zemi!

an.manchester ( 3. listopadu 2016 13:13 )

mohl by mi nejaky ten melounek poslat, celkem by se hodil...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání