Sobota 1. dubna 2023
Svátek slaví Hugo, zítra Erika
Oblačno, déšť 11°C

Exšéf strážníků Přikryl nenastoupil do vězení. Má pykat za zahozené pokuty

Bývalý šéf strážníků Přikryl se cítí nevinný.
Bývalý šéf strážníků Přikryl se cítí nevinný.  (Autor: ČTK)
Autor: bru/ČTK - 
1. října 2016
09:16

Bývalý ředitel brněnských strážníků Jaroslav Přikryl v pátek nenastoupil k výkonu trestu v brněnském vězení. Do věznice nepřišel ani do půlnoci, řekla mluvčí bohunické věznice Dana Krejčířová. Přikryl si má odpykat 1,5 roku vězení za to, že zahlazoval pokuty za dopravní přestupky známým a manipuloval s osobními daty lidí v evidenci městské policie.

Česká televize na svém webu uvedla, že Přikryl je hospitalizován ve Fakultní nemocnici Brno, která to ale nepotvrdila. Podle Krejčířové věznice nemá zprávy o tom, kde Přikryl je. Tím, že se k výkonu trestu nedostavil, se vystavuje nebezpečí trestního stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu nový trest v řádu měsíců.

Jak ve čtvrtek uvedla mluvčí brněnského městského soudu Petra Hovorková, Přikryl soudu doručil další žádost o odklad nástupu. Přišla ale pozdě, soudkyně celý den soudila, a Přikryl je tak podle Hovorkové povinen nastoupit do výkonu trestu. Případný nevyhovující zdravotní stav Přikryla by tak měla hodnotit až věznice.

Brněnský městský soud odložil Přikrylovi kvůli zdravotním potížím nástup výkonu trestu na půl roku v polovině března. Soud mu přitom jeden půlroční odklad přiznal už loni.

Zahladil pokuty známých

Bývalý ředitel strážníků byl potrestán za to, že 20 známým zahladil dopravní přestupky tak, aby za ně neplatili pokuty. Vše se řešilo domluvou. Městský soud v Brně Přikryla poslal na 1,5 roku do vězení. Stejný soud později trest zvýšil o dva měsíce prostřednictvím souhrnného trestu.

Přikryl se podle verdiktu dopustil také neoprávněného nakládání s osobními daty lidí. Nechal si zjistit z evidence městské policie případy, na nichž chtěl ukázat to, že jeho postup při údajném zahlazování pokut byl obvyklý. Rozhodnutím Krajského soudu v Brně se trest nakonec znovu snížil na 1,5 roku vězení. Loni Přikryl neúspěšně podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Přikryl podal stížnost i k Ústavnímu soudu, kterou chce dosáhnout zrušení odsuzujícího verdiktu, soud zatím v jeho věci nerozhodl.

mirkazam ( 3. října 2016 13:37 )

To bude zřejmě nakažlivé,že každý prominent onemocní zrovna,když má nastoupit trest...

Bocian ( 1. října 2016 14:54 )

Doktor Grünstein by mu naordinoval klystír a chinín a mazal by do basy jako namydlenej

Deneček ( 1. října 2016 12:22 )

Určitě je vážně nemocný,když natahoval ruce,tak byl až moc zdravý.

kurna1 ( 1. října 2016 11:13 )

Doufám, že tento pozdní nástup se mu projeví v přidáním nového trestu, protože si dělá ze soudu (_!_)

havran2 ( 1. října 2016 10:12 )

To se může stát jen v ČESKU ! ! !

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání