Pohřeb obětí nehody sexuologa Weisse: Terezku s tátou hrdinou vyprovodilo do nebe přes 800 lidí

23. 9. 2016
14:49

Za zvuku zvonů a varhan vyprovodili pozůstalí Jaroslava (†55) a Terezku (†25) Šimpachovy, tátu s dcerou, kteří zemřeli při střetu s jaguárem známého sexuologa Petra Weisse. Manželka a maminka zemřelých se pohřbu pravděpodobně zúčastnit nemohla, při nehodě totiž utrpěla vážná zranění.

Poslední rozloučení s oběťmi Weissovy nehody se konalo v malebném kostele svatého Jakuba ve Veselé. Před obřadem, který zahájily zvony, malou obec na Vysočině zcela zablokovala auta smutečních hostů. S Šimpachovými se přijelo rozloučit na osm set příbuzných, známých a přátel. Ti šli v nekonečně vypadajícím průvodu, ve kterém bylo až osm set lidí.

V jejich čele stál třicetiletý Jakub, který se během jediného okamžiku stal hlavou rodiny a musí se postarat o rodinný statek a babičku s maminkou. Po nehodě řekl, že svého tátu bude navždy považovat za hrdinu, protože na poslední chvíli strhl volant, aby zachránil svou manželku. Náraz pak šel přímo na něj a on neměl šanci přežít. Pětadvacetiletá Terezka poté dva dny bojovala o život, pak ale odešla za svým otcem. „Byla jeho celoživotní parťák,“ řekl o ní Jakub.

Video Pohřeb obětí nehody sexuologa Weisse 
720p 480p 360p 240p

Zbytečná smrt

Jakmile průvod došel na místní hřbitov, začala na něm dojemná zádušní mše. Ta trvala celou hodinu a byla velmi emotivní. Zdejší farář při ní smutně prohlásil: „Tato smrt je zcela zbytečná.

Sexuolog Petr Weiss, který nehodu zřejmě zavinil, pozůstalé podle informací Blesk.cz zatím nekontaktoval. Médiím zatím poskytl jen krátké vyjádření v SMS zprávě. „Je mi nesmírně líto toho, co se stalo. Nezlobte se, zatím nejsem ve stavu, kdy o tom mohu mluvit,“ napsal.

jiznicechy ( 24. září 2016 12:08 )

No víte, jestliže jeho jediná reakce je, že on se nemůže vyjádřit, protože on není ve stavu...a ta rodina, ta je ve stavu? Rodinu ani nekontaktoval - jistě, on není ve stavu! Přesně, jak píše "rentierskej", kdyby byl aspoň trochu fér, tak se k tomu postaví čelem. Bohužel se mu nestane nic - mafie v bílých pláštích se už postará.

vladimir1950 ( 24. září 2016 09:14 )

Namistrovaný s e x u o l o g Weiss způsobil tragédii. Doufám, že dostane pár let natvrdo. Co vím, zneužívá své specializace k svým hrátkám se ženami. Ví o tom i někdo, koho nemusím, tedy F.X.Doležal, kterému oš ukal manželku a se kterou se rozvedl. Co na to říct, eticky to v pořádku není, spát s pacientkou..

rentierskej ( 24. září 2016 00:57 )

ano, není to žádná omluva! pokud jsou tam krajnice nezpevněné..., pak řidič MUSÍ přizpůsobit svoji jízdu stavu vozovky, že? takže mudr. weiss někde udělal chybu, že? (a kdyby byl "chlap," tak se alespoň průseru, který zavinil, postaví čelem).

zdenek43 ( 24. září 2016 00:40 )

je to TRAGEDIE.... ale taktez rpo Weisse...... nebo si skutecne myslite, ze se rano probudil a rekl si , ze potrebuje nekoho prevalcovat????? ale spis hruza je, ze toho pohrbu by se ucastnilo tak 50 lidi......... jenomze kazdodeni masazi se naslo cca 750 lidi - cumilu...... nazorna ukazka , jak lze medialni masazi probudit????? urcity pocet ?????

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud