Ztracená Češka může z Nového Zélandu domů! Policisté Pavlíně dovolili odcestovat

Autor: lm - 
29. srpna 2016
11:35

Po prožitém hororu se konečně může vrátit domů! Češce Pavlíně Pížové (33), která v novozélandských horách přišla o partnera Ondřeje P. (†27) a samaměsíc bojovala o život, policie dovolila odcestovat.

Pavlína a Ondřej se na 32 kilometrů dlouhou horskou stezku Routeburn track vydali 26. července. Nedbali přitom varování DOC (Department of Conservation – oddělení ochrany přírody) před nepříznivým počasím, a to se jim stalo osudným. Den poté pár na zasněžené stezce uklouzl a mladík si při sedmimetrovém pádu způsobil vážná zranění.

Pavlína se ho snažila vyprostit, leč marně. Po smrti přítele dvě noci seděla u jeho těla, než se rozhodla jít k nejbližší horské chatě. Po strastiplné cestě tam čekala na záchranu. Bohužel se jí nepodařilo zprovoznit vysílačku, a tak ji záchranáři objevili až minulou středu. V chatě byla úplně sama několik týdnů.

Přesnou příčinu smrti Ondřeje určí nařízená pitva, která byla naplánovaná na dnešek. Pavlína se podle české konzulky Vlaďky Kennett z tragédie stále vzpamatovává a touží hlavně odjet domů za rodinou. K tomu by mohlo dojít již brzy, policisté to totiž Češce podle deníku NZ Herald dnes dovolili.

„Je v intenzivním kontaktu s rodinou. Dostává se jí mnoho podpory z České republiky, hodně podporujících e-mailů. Stále čekáme na více informací od koronera a o dostupnosti letadel, je to vše velmi narychlo,“ řekla NZ Herald konzulka.

Vše o tragédii Čechů na Novém Zélandu čtěte zde

 

majojo ( 29. srpna 2016 13:44 )

No, jestli ležel ve sněhu, tak mohl být docela zacbovalý.

sabina.rasovska ( 29. srpna 2016 13:43 )

 Nevim no, nerikam ze ho tam vylozene strcila ale prijde mi, ze rozhodne nerika vsechno a mozna i v necem keca, coz je dost podezrely. A v takhle luxusni chate mesic "bojovat" o zivot, je taky docela vtipny. A navic kdyz byla tak zkusena v tom lezeni po horach tak at mi nerika ze ted videla vysilacku poprve v zivote, urcite ji to musel nekdo uz nekdy minimalne Ukazovat.

majojo ( 29. srpna 2016 13:41 )

 5 týdnů = téměř měsíc? Jděte už do pihele, bulváři!

lynx ( 29. srpna 2016 13:39 )

A hlavně by si měla připravit tu větičku: " Nemám, co bych vám k tomu řekla, vše jsem již řekla novozélandské policii."

an.manchester ( 29. srpna 2016 13:12 )

Taky me to napadlo, ze v CR nekdo muze dostat ten napad, ze jej zavrazdila, protoze u nas jste zlocinec i v pripade, co kdyby? mohla? a tudiz za to pak muze - ze mohla- jit i na dozivot- mohla ho strcit do propasti ze? pohadali se treba. A nebo ji budou perzekuovat sikanovat deset nebo i 20 let do doby, nez se z jeji strany neexistujici- ale co kdyby a mohla..cin jaksi promlci...to je ceska justice jak sledujeme poslednich par let co se deje..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud