Vandal se v Plzni vykálel do jarmulky a exkrementy rozmazal po synagoze

Autor: zb - 
20. dubna 2016
17:27

Zaplatil vstupné 50 Kč, dostal jarmulku a do té se vykálel. Výkaly pak rozmazal po lavicích a na stěnu jimi namaloval ještě smajlíka. Neznámý vandal takhle řádil v pondělí ve Velké židovské synagoze v Plzni.

Ta je třetí největší na světě po synagoze v Jeruzalémě a Budapešti. Zvrhlík u vstupu do synagogy zaplatil lístek za 50 Kč a k němu dostal i papírovou jarmulku. Tu musí mužský návštěvník uvnitř svatostánku nosit na hlavě. Jenže hulvát se do ní vykálel a výkaly rozmazal po čalounění lavic na balkónu. Na schodišti o patro níž pak na stěnu jimi namaloval ještě smajlíka.

Židovská obec v Plzni je tímto činem znechucena. „Je několik teorií, kdo a proč to udělal. Může to být člověk, který tak reagoval na to, že stát vrací církvím majetek, nebo to byl čin pomateného jedince, který to nemá v hlavě v pořádku. K tomu bych se klonil i já,“ řekl šéf židovské obce v Plzni Jiří Löwy s tím, že jde o první útok na plzeňskou synagogu.

Vyloučil, že by šlo cílený náboženský útok. „To by to pak neudělali takhle skrytě, ale veřejně, aby to vidělo co nejvíce lidí,“ dodal Löwy. Útok na synagogu šetří policisté jako výtržnictví. „Zjišťujeme totožnost pachatele, ale i motiv, který jej ke spáchání takového skutku vedl. Zatím se nepodařilo zjistit žádné skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by tento incident měl náboženský či jiný podtext,“ uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová.

rumungro ( 21. dubna 2016 10:16 )

Idiot.

ornellatlustoprdka ( 21. dubna 2016 01:52 )

Prostě se z té úžasem po**al ;-D ;-D

Nezadat ( 20. dubna 2016 23:04 )

Jsi p--a,jedině oni dokážou pořádně nakopat tomu ksindlu co sem plave.

Nezadat ( 20. dubna 2016 22:23 )

Bohužel se rodí i debilové!

zkzkz ( 20. dubna 2016 22:03 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud