Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Své družce a synkovi (†3) zasadil asi 80 ran nožem: Jana Uhljara odsoudili na doživotí před 18 lety

Své družce a synkovi (†3) zasadil asi 80 ran nožem: Jana Uhljara odsoudili na doživotí před 18 lety
Své družce a synkovi (†3) zasadil asi 80 ran nožem: Jana Uhljara odsoudili na doživotí před 18 lety  (Autor: archiv Blesku)
Autor: dce - 
21. dubna 2016
20:59

Před 18 lety byl Jan Uhljar odsouzen na doživotí za brutální dvojnásobnou vraždu – zabil svou ženu a tříletého synka Míšu. Dohromady jim nožem zasadil asi 80 ran, přestal, až když se zlomil nůž. Odjel do rodné vesnice, kde vše řekl své matce a babičce. Těla matky a chlapečka našel ženin starší syn Martin.

Je 3. října 1997 něco po osmé ráno. Bytem v Hodoníně se rozléhá křik hádky. V bytě bydlí paní Milada a její partner Jan Uhljar. Spolu s nimi zde žije i Miladin syn z prvního manželství Martin, ten už byl tou dobou ale pryč, a teprve tříletý Míša. Milada s Janem se hádají už druhý den, vlastně se hádají asi mnohem déle, už od května 1997, kdy se Uhljar vrátil z vězení, kde byl za majetkovou trestnou činnost. 

Jejich vztah ovšem nebyl nikdy růžový – začali si spolu v roce 1994, Milada se kvůli Janovi dokonce rozvedla. Zplodili spolu synka Míšu, ale ten jako by pro Uhljara nic neznamenal – důležitější pro něj byl alkohol a automaty. Závislost na obou z něj dělala agresivního muže, který dokázal všechny peníze rozházet během pár hodin. Svou ženu dokonce jednou napadl a vyhrožoval, že ji zabije.

Přesto se k sobě po Uhljarově návratu z vězení vrátili. Byli ovšem neustále na nože. „Zase na mě vychrlila spoustu výčitek a mě už to přestávalo bavit,“ řekl podle publikace Galerie zločinu II o začátku dne, kdy ukončil život dvou lidí, sám Uhljar. Milada ho údajně požádala, aby odešel. Pak se sama vydala vyvenčit psa.

Uhljara to rozzuřilo a rozhodl se vše ukončit po svém. Údajně byl přesvědčen, že má žena milence. A když ji nemohl mít on, tak nikdo... Uhljar si vzal kladivo a zamířil do dětského pokoje. „Uhodil jsem ho asi dvakrát. Upadl na břicho a chrčel. Tak jsem šel do kuchyně, kde jsem vzal nůž a bodl jsem s ním syna dvakrát nebo třikrát do krku,“ uvedl podle protokolu muž. Jenže znalci napočítali na tělíčku tříletého chlapce sedm ran od kladiva a šestnáct od nože.

Když bylo po všem, vzal do ruky slzný plyn a nůž a vyčkával, až se vrátí jeho družka. Pak na ni vyskočil a nastříkal jí do obličeje plyn, ten ovšem neúčinkoval. Milada utekla do kuchyně a začala volat o pomoc, ale Uhljar ji chytil do kravaty a začal do ní bodat nožem jako smyslů zbavený. Přestal, až když se jí v krku zlomila špička nože. Bodl ji celkem osmapadesátkrát.

Pak se osprchoval a převlékl. Miladě z peněženky vzal asi 300 korun, popadl porcelánový servis a vydal se na nádraží. Za kávovou soupravu dostal čtyři stovky, všechny peníze propil. Pak se vydal do Čejče za matkou. Jí a babičce o svém činu řekl. Ještě ten den si ho vyzvedla policie. Tělo malého Míši a matky Milady objevil její starší syn Martin. Vytáhl ze zámku špendlíkem zlomený klíč, který zde Uhljar nechal a okamžitě uviděl krvavý výjev.

Uhljar nikdy čin nezapíral – polehčující okolností to pro něj ale nebylo. Usvědčily ho desítky důkazů i znalecké posudky, které přidaly i nulovou možnost nápravy. Ne že bych z toho měl radost, ale prostě se cítím klidnější. Kluka bych do výchovy nikomu nedal a také jsem ho nechtěl nechat samotnýho. Bez rodičů by ho čekal děcák. A to je vlastně taková čekárna na kriminál,“ řekl do protokolu Uhljar. Psycholožka za vraždou malého Míši ale viděla pomstu Miladě a také jeho žárlivost vůči dítěti, kterému se matka hodně věnovala.

Soud Uhljara poslal na doživotí do vězení. Dnes je to 18 let od rozsudku.

Wall1 ( 6. října 2016 23:19 )

Proč řešíš když nic nevíš, chápání něčeho co je mimo tebe ... tak se nesnaž pochopit, to bez tak nikdy nedokážeš dokud se do té situace nedostaneš hmm

pea.p ( 22. dubna 2016 06:40 )

 A právě pro takové tady chybí trest smrti. Proč něco takového živit z daní nás všech. Zde neni humanita na místě. Jen bych mu dala vybrat. Provaz nebo kulka.

an.manchester ( 22. dubna 2016 03:48 )

 za toto mel byt popraven

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání