Mladík ve Štěrboholích střílel ze zbraně, na kterou nepotřebuje průkaz: Zásahovka u něj byla už loni

Autor: dce - 
30. března 2016
13:34

V pondělí se v pražských Štěrboholích odehrálo doslova drama. Mladý muž zde po hádce vytáhl na přítelkyni zbraň a několikrát po ní vystřelil. Nakonec ho z domova musela dostat zásahovka. A nezasahovala zde poprvé – loni v září byla situace prakticky totožná. Mladík navíc střílel ze zbraně, která je dostupná i bez zbrojního průkazu!

Asi v půl sedmé v pondělí večer obdržela policie zprávu, že se v pražských Štěrboholích střílí. Místní mladík ze zbraně pálil po přítelkyni, se kterou se pohádal. Dívce se naštěstí nic nestalo a podařilo se jí utéct.

„Následně se zabarikádoval v domě. Na místo vyrazila zásahová jednotka s vyjednávačem, po krátkém telefonickém vyjednávání se muž vzdal a byl zadržen,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. 

Video Policejní zásah proti ozbrojenému muži v Štěrboholích - Aktu.cz

Ukázalo se ale, že to není poprvé, co byla zásahovka v tomtéž domě. „Loni v září šlo v podstatě o stejnou situaci: po hádce s přítelkyní sedmkrát vystřelil z té samé zbraně, za což byl odsouzený k podmíněnému trestu,“ popsal Daněk serveru Lidovky.cz.

Zda půjde mladík do vazby zatím není jisté. V krvi mladého útočníka ovšem byly nalezeny i stopy drog. „Jeho test byl pozitivní na cannabis,“ uvedl mluvčí. 

A ptáte se, jak je možné, že trestaný muž měl u sebe střelnou zbraň? Mladík střílel z flobertky – zbraně, na kterou není třeba zbrojní průkaz, stačí když je vlastníkovi 18 let. Tyto zbraně se používají k tréninku či sportovní střelbě, mají ovšem snížený výkon a člověka na životě tak neohrozí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud