Divoká policejní honička v Praze: Zdrogovaný opilec naboural 10 aut

Autor: ljš, ČTK - 
2. 2. 2016
15:51

Ujížděl na červenou a v protisměru. Než stačila policie opilého a zdrogovaného řidiče (20) v bílém mercedesu zadržet, naboural v centru Prahy hned deset aut. Zadržený muž přišel o řidičský průkaz a hrozí mu až tři roky vězení.

Agresivně jedoucího motoristy si všimla policejní hlídka krátce před 02:00 ve Wilsonově ulici. "Policisté se tedy rozhodli řidiče zkontrolovat, a v Italské ulici mu proto dali pokyn k zastavení vozidla. Řidič však na tyto opakované výzvy nereagoval a v agresivní jízdě naopak přitvrdil," sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Před hlídkou řidič ujížděl několik kilometrů přes Vinohrady až do Vršovic. "Během toho projel několik křižovatek na červený světelný signál, jel v protisměru, a několikrát dokonce nezvládl řízení a naboural do zaparkovaných vozidel. I přesto ale pokračoval. Jeho agresivní jízdu ukončila až poslední dopravní nehoda v ulici U Vršovického nádraží, kde narazil do tří zaparkovaných aut," popsala jízdu mluvčí.

Ani když bylo jeho auto zablokováno policejními vozy, ale nechtěl řidič vystoupit. Policisté ho tak museli z auta vytáhnout. Dechová zkouška pak u mladíka za volantem ukázala téměř dvě promile alkoholu. "A pozitivní byl i test na drogy, který v těle řidiče prokázal přítomnost kokainu," doplnila Martínková.

Policisté následně mladému muži zadrželi řidičský průkaz. Za ohrožení pod vlivem návykové látky řidiči hrozí až tři roky za mřížemi. Policisté nyní čekají na výsledky lékařského vyšetření a také vyčíslení škody způsobené na deseti nabouraných autech.

Doporučujeme
moiaza ( 2. února 2016 17:24 )

Havlovy děti se pušky nebojí. Drogy jim zatemňují mozek.

asijo ( 2. února 2016 17:16 )

Policie by v brzké budoucnosti potřebovala kameru,pod kterou by byla odstřelovací puška.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud