Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

V Hulíně propukl ničivý požár: Oheň spálil na popel rodinný dům

30. ledna 2016
14:16

V Hulíně na Kroměřížsku hořel rodinný dům. Muž v garáži opravoval auto a to byla zřejmě příčina požáru, který se rozšířil po celé přístavbě a střeše budovy. V domě byli tři muži – dva vyvázli bez zranění jeden s popáleninami a otravou ze zplodin.

V pátek večer, kolem 19. hodiny, se kolem domu v Hulíně sjely jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Svědci z místa tvrdili, že slyšeli zvuky podobné výbuchům. „Plameny zasáhly celou přístavbu dílny a větší část střechy jednopodlažního rodinného domu. Hlášené zvuky výbuchů byly ve skutečnosti zvuky provázející praskání eternitových střešních tašek. Jejich střepy ležely v okolí celého domu a ohrožovaly zasahující hasiče i jejich techniku,“ uvedl pro iDnes.cz mluvčí hasičů Libor Netopil.

„Došlo k narušení statiky jedné ze štítových stěn. Ta se následně částečně zřítila. Díky včasnému zajištění okolí domu nedošlo při pádu zdiva k žádnému zranění zasahujících hasičů,“ dodal.

Naštěstí se však nikomu nic vážného nestalo. V domě byli v dobu požáru tři muži. Dva vyvázli úplně bez zranění a ten třetí skončil v šoku, lehce popálený a s otravou z nadýchání se zplodin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání