Muž z Olomouce si tajně natáčel podnájemníky v bytě: Kamery ukryl mezi kachličky nebo do větráku

Muž z Olomouce si tajně natáčel podnájemníky v bytě: Kamery ukryl mezi kachličky nebo do větráku. (ilustrační foto)  (Autor: profimedia.cz - ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
27. ledna 2016
12:08

Olomoučtí policisté podezírají majitele bytu v Olomouci, že si tajně natáčel své podnájemníky. Byt pronajímal studentům, v jeho bytě bylo objeveno sedm důmyslně ukrytých kamer. Umístěny byly v jednotlivých pokojích, ale také v koupelně. Podle kriminalistů tak zasáhl do osobnostních práv nejméně pěti studentů. Může jich ale být i více. Policie případ vyšetřuje pro podezření z poškození cizích práv, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Devětatřicetiletý muž z Olomouce podle kriminalistů nainstaloval do třípokojového bytu v jednom z domů v Olomouci sedm kamer během roku 2014 a 2015. „Systém a jeho celkové provedení měl na velmi vysoké technické úrovni. Kamery, které rozmístil do jednotlivých pokojů, byly těžko rozpoznatelné,“ uvedla policejní mluvčí. Kamery byly umístěny například v rámu dveří, ale i mezi kachličkami v koupelně či ve větráku.

Výstupy z kamer měl muž podle policie napojené do routeru umístěného v místnosti jiného bytu ve stejném domě, ve kterém bydlí. „Data přenášená z routeru samostatnou wifi následně zálohoval na externí datový nosič,“ doplnila mluvčí.

Podle policie se vzhledem k časovému rozpětí počet poškozených studentů může ještě zvýšit. Případem se kriminalisté zabývají od pátku minulého týdne a podle Štrbákové je na samotném počátku. V případě prokázáni viny hrozí muži až dva roky vězení.

marinkata ( 19. září 2017 23:15 )

Když nevíš tak se nechovej jako bys věděla věechno :P A pokud se jedná o nakupování spyshop24.cz je ověřený obchod.

danypro ( 18. září 2017 14:36 )

Nerozumím proč ty divné naměty! prostě se v tom nevýznám. A hodně lidí je na tom stejně jako jsem já.

marinkata ( 15. září 2017 22:32 )

nakupování také vyžaduje od člověka rozume, když se ho napouživá nasledky jsou takové

danypro ( 14. září 2017 09:12 )

Také jsem to kdysi myslela, ale vyrobci a prodejci to taky jsou podvodnici! Dokonce jsem koupila takovu kamerku, a jsem se díky něj nic nedozv2děla, protož asi po hodině se porouchala!

marinkata ( 9. září 2017 15:13 )

ale to všechno není jen černé a bilé stjné kamery někdy strašně pomahají, třeba když někdo chce zaměstat chůvu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud