Těhotná před porodem zemřela na zápal plic: Rodina uzavřela s vinnou nemocnicí smír a dostane 4 miliony

...
Autor: ČTK - 
17. září 2015
12:26

Pozůstalí po ženě, která v roce 2009 zemřela v devátém měsíci těhotenství v náchodské nemocnici, dnes u hradeckého krajského soudu uzavřeli smír s žalovanou nemocnicí. Rodina dostane čtyři miliony korun, původně v žalobě jako náhradu nemajetkové újmy požadovala celkem 40 milionů korun.

Podle dohody o smíru manžel zemřelé a pozůstalá nezletilá získají každý 1,5 milionu korun a rodiče zemřelé dostanou každý 500.000 korun. Peníze mají být vyplacené do 14 dnů poté, co usnesení nabude právní moci. Zástupce pojišťovny, která vyplacení peněz pozůstalým nabídla, označil nabídnutou sumu za velice vstřícný krok. "Nešlo o úmrtí v souvislosti s úmyslným jednáním či hrubou nedbalostí, domníváme se, že šlo o náhodu způsobenou vyjimečností případu," řekl před soudem zástupce pojišťovny.

Podle advokáta rodiny Petra Kalenského byla pacientka přijata do náchodské nemocnice se zápalem plic v devátém měsíci těhotenství. "Bohužel jí nebyla poskytnuta adekvátní péče, po dlouhém čekání byla přijata na interní oddělení místo na jednotku intenzivní péče a byla jí nasazena antibiotika, nicméně druhý den byla nalezena na zemi mrtvá i s nenarozeným dítětem," řekl Kalenský.

Případem úmrtí ženy se v roce 2009 zabývala komise tvořená primáři náchodské nemocnice a lékaři z hradecké fakultní nemocnice, která nenašla pochybení v postupu léčby. Podle tehdejšího vyjádření nemocnice šlo o nepředvídatelné úmrtí, bezprostřední příčinou smrti byla srdeční zástava.

Smírem skončila také toutéž rodinou již dříve podaná žaloba na náhradu škody, kterou projednával hradecký okresní soud. V tomto případě pozůstalí kývli na jednorázové odškodnění ve výši 950.000 korun.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud