V Austrálii našli v kufru tělo malé holčičky: Je to zmizelá Maddie?

Autor: ljš, ČTK - 
28. července 2015
13:45

Byly jí dva až čtyři roky, měla světlé delší vlasy, měřila asi 90 centimetrů a zemřela už před osmi roky. Tělo zatím neznámé holčičky bylo nalezeno v kufru pohozeném nedaleko dálnice v jižní Austrálii. Nález vyvolal spekulace, zda by se nemohlo jednat o britskou holčičku Maddie McCann, která beze stopy zmizela na rodinné dovolené v Portugalsku v roce 2007.

V kufru byla vedle pozůstatků dítěte také krátká sukýnka a deka, sdělila policie v jižní Austrálii. Podle ní ale zatím „neexistují žádné důkazy“ naznačující, že by mrtvá byla McCann.

„V tuto chvíli nejsou žádné důkazy, že by toto dítě bylo Madeleine McCann. Naznačovat nyní něco takového by bylo čirou spekulací určenou pouze k přilákání pozornosti,“ řekl policejní komisař státu Jižní Austrálie Grant Stevens.

„Soustřeďujeme vyšetřování na jižní Austrálii, ale budeme brát v úvahu jakékoli potenciálně pohřešované dítě. Dokud nezjistíme identitu tohoto dítěte, musíme nechat otevřené všechny možnosti,“ dodal.

Detektiv Des Bray uvedl, že dívka s největší pravděpodobností zemřela násilnou smrtí. Podle policie šlo o bělošskou dívku ve věku mezi 2,5 a čtyřmi roky, která měla 17 centimetrů dlouhé blond vlasy a přišla o život v jiné lokalitě, než byly její pozůstatky objeveny.

V kufru byla černá baletní sukénka a po domácku vyrobená prošívaná deka. Kufr někdo odhodil asi před čtyřmi měsíci poblíž dálnice v buši, zhruba dva kilometry od obce Wynarka.

Britská policie, která vyšetřuje zmizení Maddie, kontaktovala po nálezu australské úřady, oznámil Scotland Yard. Loni detektivové z Londýna pomáhali v Portugalsku svým kolegům při pátrání po možných stopách Madeleinina zmizení, nic ale nenašli.

Tříletá Madeleine McCann se ztratila z apartmánu v turistickém komplexu Praia da Luz v květnu 2007 poté, co ji rodiče večer uložili do postele a odešli na večeři do blízké restaurace. Portugalská policie původně označila za podezřelé rodiče Madeleine, žádná oficiální obvinění proti nim ale nevznesla, a poté případ odložila. McCannovi jakákoliv obvinění vždy ostře odmítali a tvrdili, že dívku někdo unesl.

Případ hlavně v prvních měsících provázela rozsáhlá mediální a informační kampaň. McCannovy podpořila například spisovatelka Joanne Rowlingová, fotbalista David Beckham či tehdejší papež Benedikt XVI.

romanetta ( 28. července 2015 19:33 )

Ty neumíš číst??? Ta mrtvolka je stará 8 let!!! Tedy spíš múmie.

rexrothak ( 28. července 2015 16:34 )

DNA a angláni mohou mít během pár okamžiků jistotu.Nebo je v tom záměr?

jasnovidec01 ( 28. července 2015 16:02 )

petrmetr..... ty pako nevíš o čem je řeč tak si trhni...je lepší jistota smrti nežli nejistota kde dítě je!!!!! a nepleť sem další národnosti ty rasisto cizinců nazdar

mopr6 ( 28. července 2015 15:37 )

co je to zase za stupidní článek ? V době zmizení jí byly 2-3 roky + 8 je z ní dneska 10-11 ti letá slečna. V kufru našli ostatky malého děcka...

zkratik ( 28. července 2015 14:24 )

klid bysme měli hlavně my a nepsaly by se už takový stupidní články.Podle mě rodiče moc dobře ví,která bije

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud