Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Jasno 18°C

Pane policisto, to jsou orchideje, tvrdila žena o marihuaně: Pěstovala ji s manželem!

Pár v Ostravě pěstoval marihuanu, tvrdili, že jde o orchideje. (Ilustrační foto)  (Autor: Blesk - Vlaďka Hradská)
Autor: ČTK - 
5. dubna 2015
12:19

Manželský pár v ostravském bytě pěstoval ve speciálním boxu dvě desítky rostlin konopí setého. Z něj pak vyráběl marihuanu. Žena ale zasahujícím policistům tvrdila, že jde o orchideje. Kriminalisté zajistili 17 rostlin.

Policisté pěstírnu odhalili náhodou. Muž měl zdravotní problémy, choval se agresivně a poškozoval v amoku zařízení bytu. Žena proto zavolala záchranáře, které do bytu doprovodila hlídka policie. Ta si pak v bytě všimla zařízení na pěstování konopí v bytech.

Policisté se nejprve ptali, co je uvnitř boxu. „Žena policistovi uvedla, že pěstuje orchideje. Ve speciálně upraveném boxu však byly nalezeny rostliny konopí,“ řekla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková. Kriminalisté později zjistili, že se jednalo už o druhou úrodu, kterou manželský pár ve věku 24 a 26 let vyprodukoval. Předchozí už sklidili a použili. O rostliny se staral především muž, manželka mu pomáhala při zpracování rostlinné hmoty.

Oba si vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Manželům hrozí až pětileté vězení.

an.manchester ( 5. dubna 2015 19:40 )

no kvuli par rostlinkam delaji z toho kriminalni pripad, vsude v Evrope je mozne sehnat si drogy, a to dovazene , tuny drog , ktere bez problemu projdou celnimi kontrolami, zde vidime zkorumpovany system, ktery toto bez problemu dovoli....kolik policistu je v tomto poctivych, kolik celniku? drobne pestitele, ano to je snadna korist je zatknout...nemeli to pestovat to je sice Pravda, ale pet let vezeni za par rostlin a podobne tolik pro vrahy nebo pedofily je docela dost rozdil v nebezpecnosti ap..tito dva si to zrejme pestovali pro svou potrebu..dala bych jim podminku, a chlap by se mel povinne lecit, kdyz ma dusevni problem a utoci....kdyz nikomu neublizuje tak ok.....proste meli bychom rozlisovat co je jak nebezpecne...rozlisujeme? dle uplatku mozna u soudu ano...kdo da vic ..tak to bylo za bolsevika a dnes? udajne je to jeste horsi...

milosuvadvokat ( 5. dubna 2015 12:51 )

milosuvadvokat ( 5. dubna 2015 12:39 )

Je to celerová nať.

tomik007 ( 5. dubna 2015 12:37 )

 Zhuleni Ostravsti Micurinci

lesni.vila.semacek ( 5. dubna 2015 12:35 )

je to orchidejka ...... mimichosem, dle zákona se 30 rostlin pěstovat už smí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud