Vražda Romana Houska: Podílelo se na ní víc lidí, tvrdí zástupce rodiny
Jako vrah vlivného člena ČSSD Romana Housky byl vyšetřovateli označen bývalý voják Michal Krnáč. Jednal ale sám? To zpochybnil nejen zmocněnec rodiny Michal Kis, ale nepřímo i soudce Jiří Bednář.
Zmocněnec pozůstalé rodiny Michael Kis v rozhovoru pro iDnes.cz vyjádřil nespokojenost s vyšetřováním policie, které předcházelo odsouzení vraha Romana Housky Michala Krnáče. Podle Kise totiž vyšetřovatelé nezjistili, jaký byl motiv činu a dostatečně se nevěnovali ani otázce více pachatelů vraždy.
"Mám za to, že se jedná o více pachatelů. Připomeňme konstatování soudu, že obžalovaný Krnáč je z vojenského zpravodajství. Je tedy navyklý pracovat ve čtyřčlenném týmu. Samozřejmě zde mohl být tým menší, mohlo se jednat i o dvě osoby," prohlásil Michal Kis v rozhovoru.
"Není prokázán jakýkoli smysluplný motiv. Nepodařilo se zjistit, zda plnil zadání jiné osoby, nepodařilo se zjistit, jestli se na tom s ním podílela jiná osoba," uvedl při vynášení rozsudku soudce Jiří Bednář.
Vlivný člen ČSSD Roman Houska zemřel loni 18. listopadu u svého domu. Krnáč ho podle soudu zastřelil čtyřmi ranami z pistole. K usmrcení vlivného sociálního demokrata se přiznal, podle své verze ho ale zastřelil po vzájemné potyčce.
Způsob vraždy soudce označil za popravu. "V okamžiku, kdy zasáhnu třikrát člověka pistolí do hlavy, z toho jednou zezadu, tak mě jiné slovo než poprava nenapadá. Pochopil bych jednu střelu do hlavy, možná ještě druhou, ale třetí v době, kdy byl už Roman Houska pravděpodobně téměř mrtvý, to už byla jenom rána jistoty," zdůvodnil soudce. Bývalý voják Michal Krnáč by měl za vraždu strávit 17,5 roku ve vězení.
Je to ocividne najemna vrazda,proc se v tom ale porad tolik stouraji? Ten frajer ocividne nic nerekne,to neni zadne jelito,ale vsadim se,ze vrazdil na objednavku poprve.Jinak by tam neztratil v nervech ten paralyzer.