Pátek 18. června 2021
Svátek slaví Milan, zítra Leoš
Jasno 32°C

Mezinárodně hledaný terorista dopaden v Praze: Vycvičili ho v Sýrii

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
4. května 2014
20:10

Na pražském letišti byl cizineckou policií dopaden mezinárodně hledaný terorista. Šestadvacetiletý Němec je podezřelý z pokusu o vraždu, uvedla dnes televize Prima. Na muže byl v německém Mnichově vydán evropský zatykač, zadrženého už české úřady vydaly do Německa.

Hledaný muž byl podle televize příznivcem extremistické islamistické ideologie a údajně se účastnil bojů v Sýrii. Policisté ho označili za zvlášť nebezpečného. "Je podezřelý ze spáchání těžkého stát ohrožujícího násilného činu a pokusu vraždy," řekla Primě mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Muži hrozí až 15 let vězení.

Praha nebyla podle televize cílovou destinací zadrženého. Mluvčí policistů uvedla, že muž nechtěl před českou policií vypovídat a žádal o vydání do Německa. Tamní policisté si již podezřelého převzali.

kavonirij ( 5. května 2014 08:23 )

To není úspěch naší policie, ale ostuda. Tento muž určitě mířil na Ukrajinu, aby pomohl "nejdemokratičtější" vládě v Evropě vyjednat "příměří" s proruskými tzv. separatisty na východě země. Za tento icident Obama sníží naší zemi rating spolehlivosti v rámci Atlantických skupin. Nehledě k tomu, jak ho musel nakakat Přeorálek svým veřejným zřeknutím se Havloida Dalajlámy.

kobyla1 ( 4. května 2014 23:48 )

Ten byl možná cvičený v USA, ale to se přece psát veřejně nesmí

hanzohatori ( 4. května 2014 21:37 )

 Opět zavádějící a manipulativní název článku... Nebyl vycvičen v Sýrie, ale účastnil se bojů v Sýrii proti současné vládě prezidenta Assada.

japome ( 4. května 2014 21:37 )

Děkuji za to , že se nám zlepšil život, že se musíme ve své vlasti bát o život, že sem může nalézt kdejaká verbež, DÍKY

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání