Čech nalezený v Norsku: Je to počítačový specialista Michal P.!

Podle informací server Týden.cz se nalezený mladík jmenuje Michal P.  (Autor: ČTK)
Autor: ljš - 
10. dubna 2014
11:44

Našli ho ve sněhové závěji nedaleko Osla, neví, kdo je, ani odkud pochází. Poznalo ho ale několik jeho příbuzných. Čech nalezený v Norsku je údajně Michal P., který pracoval v Praze jako počítačový specialista. Stal se obětí trestného činu kvůli své práci?

Totožnost muže potvrdila serveru Týden.cz vyšetřovatelka norské policie. Michal P.má údajně trvalé bydliště na Kolínsku, žil ale v Praze, kde pracoval jako počítačový specialista. Jako soudní znalec a odborník však také spolupracoval na vyšetřování některých případů policejního prezidia.

Přestože mladíka, který stále trpí ztrátou paměti a říká si John Smith, rodina poznala, on sám je zatím obezřetný a chce se vyhnout přílišným nadějím. "Samozřejmě doufám, že informace o nalezení mé rodiny je pravdivá a že ti lidé jsou skutečně moji rodiče. S jistotou ale zatím nic nevíme. Je to pouze jeden z tipů, který norské policii přišel," řekl.

"Česká policie ty lidi doma navštívila a oni tvrdí, že mě poznávají. To je všechno. Doufám, že jsem jejich syn. Přestože ale prohlašují, že jsou moji rodiče, není jisté, že je to pravda," dodal opatrně.

Podle norských médií má stále obavu o život, a proto zásadně změnil vzhled. Už se téměř nepodobá muži na fotografii, která obletěla svět. Má totiž strach z útočníků, kteří ho před čtyřmi měsíci napadli. Podle dosud zjištěných informací ho zbili, svázali, zdrogovali a dokonce sexuálně zneužili.

Podle právničky Michala P. informace o jeho totožnosti velmi pomůže odhalit, co se mu před jeho nalezením stalo. "Dokud nevěděl, kdo je, nemohli policisté zjistit, co se mu přihodilo. Nemohli vystopovat jeho mobilní telefon ani mluvit s lidmi z jeho okolí. Teď to bude možné," řekla.

Znáte Michala P. nebo jeho rodinu? Pište na tip@blesk.cz nebo volejte na 724014586.

maskulina ( 8. května 2014 17:51 )

Nevím co se divíte. Obdobných případů jsou registrovány stovky co se Českých státních příslušníků týče. Podstrkávání různých látek ovlivňující organismus lidí a to včetně paměti, používaly už estébáci Běžná praxe i při takzvaných letadlech. Příliš věděl a neměli jak ho přitlačit k poslušnosti. I uměle vyráběné dluhy jsou běžnou záležitostí v tomto státě. Používané pro diskriminaci osob znající utajované skutečnosti. Protřete oči a ten váš zmanipulovaný úsudek.

andyna775 ( 10. dubna 2014 21:38 )

Dobrý

lewakbob ( 10. dubna 2014 15:00 )

.... vyssi davka LSD , nez obvykla....

kajuna ( 10. dubna 2014 14:09 )

gogo ( 10. dubna 2014 13:19 )

No sláva ! Já věděl, že jedině na Blesk je spolehnutí. Škoda, že Scotland Yard si v Blesku nezařídil pobočku ..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud