Středa 31. května 2023
Svátek slaví Kamila, zítra Laura
Polojasno 21°C

Za používání hraček na vysílačku hrozí i milionová pokuta!

Nehomologovaný ovladač vás může přijít hodně draho.
Nehomologovaný ovladač vás může přijít hodně draho.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: lvi - 
8. dubna 2014
13:32

Hraje si vaše ratolest ráda s autíčky na vysílačku nebo minivrtulníkem. Dejte si pozor, aby byl ovládací přístroj homologován  u Českého telekomunikačního úřadu. Jinak vám může hrozit až milionová pokuta!

Stačí k tomu, aby prodávající nesplnil povinnosti stanovené předpisy pro rádiem řízené modely. Jestliže ovladač hračky vysílá na jiné než povolené frekvenci, může taková zábava skončit pro uživatele vysokou pokutou od Českého telekomunikačního úřadu. V případě dítěte bude muset zaplatit případnou pokutu jeho zákonný zástupce.

Největší problém spočívá v tom, že zmíněná "problémová" zařízení pracují ve frekvencích, které mohou rušit vlny bezpečnostních a záchranných složek.

Zmíněné frekvenční výchylky vykazují ovládací zejména neznačkové, většinou asijské provenience.

djaba ( 8. dubna 2014 22:19 )

Všechny takovéto hračky mají tak malý dosah ,že rozhodně neohrozí jiný rádiový provoz .Navíc bezpečnostní složky používají frekvence v úplně jiném pásmu ,laicky řečeno hračky - mikrovlnky - rádio - televize - pak dlouho nic a pak teprv profíci.

jana999 ( 8. dubna 2014 17:24 )

no snad by měli za to honit prodejce, to opravdu jako spotřebitel už musím kontrolovat co kupuji? Hergot k čemu máme čojku a celníky, snad mi stačí účtenka a pak at si pokutu platí prodejci, jak laik má poznat na jaké frekvenci má jezdit, to je opravdu už na hubu

mortis69 ( 8. dubna 2014 14:55 )

Ale i u asijských výrobců se jistě najdou HOMO-logovaní jedinci

black7011 ( 8. dubna 2014 14:25 )

Vánoce budou žně na pokuty! Vnouček si rozbalí autíčko od babičky a venku bude rej - babi ti venku jsou ježíšci? ...né Toníčku, to jsou měřící vozy...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání