Po Slovensku běhá vrah a policie nic nedělá: Vypátrali ho novináři

V klidu si staví domek v malé vesničce nedaleko slovenských Topoľčian. Místní obyvatelé přitom netuší, že jejich soused je na 15 let odsouzený zabiják, který má na svědomí smrt dvou kosovských řidičů. Vypátrat se ho nepodařilo policii, ale novinářům! Muž je přitom stále na svobodě.
Reportéři slovenského týdeníku Plus 7 dní dokázali víc než slovenská policie. Podařilo se jim vypátrat Interpolem hledaného Andreje Mazáně. Ten je v Srbsku odsouzený k 15 letům vězení.
Podle zjištění týdeníku byl muž součástí organizovaného gangu, který působil na území Itálie, Srbska, Chorvatska a Rakouska. Pod záminkou, že se jim porouchalo auto si prostřednictvím slovenské firmy objednali kamion nebo autobus. Řidiče, který jim ho přivezl, vždy zastřelili a zakopali. Skupinu řídil Vlastimil Nekl, který si odpykává 25 let v Česku.
Usvědčit se podařilo i Mazáně, a to hned ze dvou vražd. Přesto si vesele žije na svobodě i poté, co ho novináři vypátrali. Slovensko totiž nemá se Srbskem smlouvu o vydávání zločinců. Slovenská strana tak pouze informovala tamní policii o pohybu hledaného muže a požádala o zaslaní spisového materiálu. Hrozí tak, že hledaný zločinec znovu zmizí.
Kolik modrých lumpů, zlodějů a korupčníků běhá klidně po svobodě u nás? A všichni vědí kde jsou a o koho jde. A copak dělá naše policie a justice? No vůbec nic. Není zájem. Zameťme si nejprve před svým prahem.
